Skip links

Zastosowanie laseroterapii w leczeniu trądziku różowatego

Poprawa sprężystości skóry – bez bólu i rekonwalescencji

Laser frakcyjny to nowoczesne rozwiązanie, które zapewnia młody i piękny wygląd skóry. Poprawia jej kondycję już po pierwszym zabiegu, a ostateczny rezultat widać po kilku tygodniach. Nieinwazyjna terapia laserem frakcyjnym to bezbolesna metoda odmładzania, która nie wymaga rekonwalescencji.

Laser frakcyjny CO2 – piękna skóra w Twoim zasięgu (h2)

Laser CO2 to jeden z najczęściej stosowanych laserów w medycynie estetycznej. Występuje w dwóch wariantach:

  • z głowicą chirurgiczną, która służy do usuwania różnego rodzaju „narośli” na skórze, takich jak włókniaki, kurzajki, znamiona czy brodawki łojotokowe;
  • z głowicą frakcyjną, stosowaną do nieinwazyjnych zabiegów, znacząco poprawiających stan tkanki skórnej.

Dzięki zastosowaniu różnych końcówek oraz odpowiednio dobranej mocy impulsów laser frakcyjny CO2 może pomóc w różnych problemach. Jego działanie poprawia wygląd i elastyczność skóry, jest też bardzo skuteczny w zabiegach zamykania naczynek, usuwania zmian barwnikowych, znamion, jak również przy usuwaniu rozstępów i blizn.

Innowacyjny laser CO2 firmy DEKA – moc dopasowana do Twoich potrzeb

Innowacyjny laser CO2 firmy DEKA wykorzystujący unikalną technologię Pulse Shape Design umożliwiającą pełną modulację kształtu impulsu. Ten typ lasera wykorzystujemy w Zięba Estetic. Zastosowanie specjalnie dobranej końcówki i możliwość łączenia różnych typów impulsu zwiększa możliwości lasera i pozwala na realizację indywidualnych celów, wynikających z potrzeb pacjenta.
Jak laser frakcyjny ablacyjny działa na sprężystość Twojej skóry?

Podstawą działania lasera CO2 jest zdolność skóry do auto odbudowy. Laser CO2 z głowicą frakcyjną oddziałuje na niewielkie fragmenty skóry, tworząc mikroskopijne ranki. W zależności od celu zabiegu, usuwa się fragment zmienionej tkanki lub wykonuje się malutkie uszkodzenia w obrębie skóry lub naskórka. Kontrolowane uszkodzenia komórek inicjują procesy regeneracji skóry. Na tym naturalnym procesie odbudowy tkanki skórnej bazują zabiegi medycyny regeneracyjnej.

Laser frakcyjny ablacyjny stymuluje komórki w okolicy powstałego mikrouszkodzenia. Dzięki temu proces regeneracji i odbudowy obejmuje większy obszar skóry. W wyniku powstania kontrolowanych mikrouszkodzeń zwiększa się aktywności białek szoku cieplnego, które są jednymi z najsilniejszych stymulatorów naprawy tanki. Pobudzone laserem ablacyjnym fibroblasty wytwarzają kolagen, który jest głównym czynnikiem odpowiedzialnym za sprężystość i elastyczność skóry, a którego ilość w organizmie z biegiem czasu zmniejsza się. Dzięki temu po zabiegu te parametry skóry ulegają widocznej i długotrwałej poprawie.

Tkanka skóry pod wpływem lasera CO2 przebudowuje się. Staje się gładsza, grubsza, bardziej sprężysta i napięta. Efekt działania lasera jest widoczny szybko, a pozytywne zmiany kondycji skóry są trwałe. Tworzenie się nowego kolagenu rozpoczyna się bezpośrednio po zastosowaniu lasera CO2 i trwa do 6 miesięcy po zabiegu. W tym czasie wygląd skóry ulega systematycznej poprawie.

Jakie efekty terapii zauważysz u siebie?

Laser frakcyjny CO2 to urządzenia medyczne o wielu zastosowaniach. Wykorzystujemy go m.in. w procesach takich jak:

  • resurfacing twarzy,
  • ujędrnianie skóry,
  • zagęszczanie skóry,
  • spłycenie zmarszczek,
  • usuwania przebarwień czy różnorakich zmian skóry.

Już po pierwszym zabiegu terapia laserem frakcyjnym CO2 wyraźnie poprawia gęstość, sprężystość i strukturę skóry. Działanie lasera poprawia ogólną kondycję skóry – zwiększa jędrność, poprawia się ukrwienie i nawilżenie skóry, a to przekłada się również na atrakcyjny koloryt cery.

Czy zabiegi laserem frakcyjnym ablacyjnym są przeznaczone tylko dla osób dojrzałych?

Absolutnie nie. Laser CO2 może być stosowany do usuwania przebarwień i innych niedoskonałości skóry u osób młodych. Stosowany jest także jako działanie prewencyjne w profilaktyce procesów starzeniowych skóry. Regularne poddawanie skóry zabiegom laserowym zapewnia jej młody i piękny wygląd przez czas dużo dłuższy, niż wynikałoby to z metryki.