Skip links

Zięba Estetic

Hialuronidaza

Hialuronidaza Katowice – czym jest hialuronidaza?

Hialuronidaza jest to enzym, który rozkłada kwas hialuronowy w skórze pozwalając cofnąć skutki źle przeprowadzonych zabiegów medycyny estetycznej. W klinice Zięba Estetic jest on wykorzystywany do leczenia negatywnych skutków nieprawidłowo przeprowadzonego ostrzykiwania i wypełniania kwasem hialuronowym.

W Zięba Estetic w Katowicach każdy zabieg wykonywany jest przez wysoko wykwalifikowanego lekarza medycyny estetycznej. To dodatkowo wzmacnia poczucie bezpieczeństwa naszych pacjentów, ponieważ tylko odpowiednio dobrane parametry urządzenia pozwalają realizować indywidualne cele w optymalny sposób.

Hialuronidaza to zabieg rozpuszczenia kwasu hialuronowego

Zabieg z użyciem Hialuronidazy nazywany jest potocznie „rozpuszczeniem kwasu”. Jest to zabieg, który potrafi uratować źle przeprowadzone powiększanie ust czy wypełnianie kwasem hialuronowym okolicy oczu przez złą technikę wypełnienia czy źle dobrany produkt. Asymetria ust, zbyt powiększone usta wyglądające nienaturalnie czy przemieszczający się kwas powodujący brak naszej samoakceptacji spowodowanej źle wykonanym zabiegiem są wskazaniem do przeprowadzenia zabiegu przez lekarzy Zięba Estetic, których doświadczenie w takich przypadkach jest ratunkiem dla Twojego zdrowia i wyglądu.

Przygotowanie do zabiegu z użyciem Hialuronidazy

Zabieg nie wymaga żadnego przygotowania. Warto przed konsultacją i zabiegiem z lekarzem Zięba Estetic przygotować wcześniejszą dokumentację medyczną dotyczącą preparatu jaki został wcześniej podany. W przypadkach, gdy występują jakiekolwiek wskazania do aplikacji enzymu (zagrażająca martwica skóry), hialuronidaza podawana jest bez przeprowadzania próby uczuleniowej.

W obszar przedramienia podawana jest niewielkiej ilości hialuronidaza. Następnie miejsce obserwuje się, czy nie występuje niepożądana reakcja alergiczna. Jeśli nie zachodzi niepokojące zjawisko, po 15 – 30 minutach przystępuje się do rozpuszczania kwasu hialuronowego.

Hialuronidaza podawana jest przy użyciu cienkiej igły w miejscu, w którym wstrzyknięty był wcześniej wypełniacz. Czasami po iniekcji enzymu występują małe obrzęki lub siniaki, które jednak bardzo szybko znikają.

Kiedy będą widoczne efekty Hialuronidazy?

Efekty zabiegu z użyciem hialuronidazy są widoczne od razu. Jeżeli kwas zaaplikowany był bardzo powierzchniowo lub pojawiły się zmiany w postaci grudek, postęp rozpuszczania widać jeszcze w gabinecie lekarza. W przypadku większych problemów dotyczących np. zbytnio powiększonych ust z użyciem dużej ilości kwasu hialuronowego pierwsze efekty widać 6 godzin po zabiegu.

Pełny efekt uwidacznia się po upływie 72 godzin. Hialuronidaza rozpuszcza kwas hialuronowy w formie wypełniacza oraz własny kwas obecny w skórze. Cały ten proces trwa około 3 tygodni, po których występuje stopniowa odbudowa ubytku. Poprawa kondycji skóry jest widoczna zazwyczaj od 1 do 7 dni po zabiegu. Aby uzyskać zadowalające efekty, zazwyczaj wystarczy jeden zabieg. 72 godziny po przeprowadzonej aplikacji enzymu, lekarz ocenia uzyskane rezultaty. Może wówczas zdecydować, czy ponownie zastosować hialuronidazę.

Zazwyczaj ponowny zabieg prawidłowej iniekcji z użyciem kwasu hialuronowego oraz naprawy i poprawy wyglądu można wykonać po około 12 tygodniach po przeprowadzaniu hialuronidazy.

Bezpieczeństwo – zabieg hialuronidazy przeprowadza lekarz Zięba Estetic

Podanie hialuronidazy nie jest żadnym zagrożeniem dla życia i zdrowia pacjenta pod warunkiem, że przeprowadza go lekarz, którego doświadczenie i kompetencje zarówno zadbają o zdrowie jak i aspekty estetyczne. Podanie hialuronidazy wiąże się z pewnym ryzykiem wystąpienia reakcji niepożądanych. Właśnie dlatego tak ważne jest, aby zabieg był wykonywany przez wykwalifikowanych lekarzy, którzy dbają o to, aby efekty były jak najbardziej zadowalające.

Wskazania / Przeciwskazania

 • Nadmierna ilość wypełniania kwasem hialuronowy powodująca zniekształcenie i asymetrię ust
 • Przewlekły obrzęk i reakcja alergiczna
 • Grudki i nierówności skórne, które powstały wskutek zbyt płytkiej aplikacji wypełniacza
 • Przemieszczenie się wypełniacza
 • Zastosowanie niewłaściwie dobranego preparatu w danej strefie zabiegowej
 • Nietolerancja na wypełnienie kwasem hialuronowym

 • Uczulenie na enzym hialuronidazy
 • Uczulenie na jad owadów (pszczoły, osy, szerszenia) lub na białko bydlęce oraz owcze,
 • Uszkodzenia lub owrzodzenia powierzchni skóry w miejscach poddawanych zabiegowi,
 • Infekcje grzybicze, wirusowe i bakteryjne (np. opryszczka)
 • Otwarte rany
 • Uszkodzona powierzchnia skóry

Cennik

Hialuronidaza
999 zł
*Ostateczną cenę zabiegu ustala lekarz po wizycie konsultacyjnej

**Informacje cenowe dotyczące oferowanych usług mają charakter wyłącznie orientacyjny i nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego.