Skip links

Zięba Estetic

Mezoterapia kwasem
hialuronowym

Mezoterapia kwasem hialuronowym – zastrzyk witalności dla Twojej skóry

Kwas hialuronowy jest substancją naturalnie występującą w organizmie i podstawowym składnikiem skóry, który odpowiada za poziom nawilżenia i jędrność skóry. Mezoterapia kwasem hialuronowym jest niechirurgicznym zabiegiem ujędrniającym skórę. Polega ona na serii nakłuć, wprowadzających preparat do skóry właściwej.

W Katowicach mezoterapię kwasem hialuronowym możesz wykonać w bezpieczny sposób w Centrum Medycyny Estetycznej Zięba Estetic. Zabiegi realizują tu lekarze medycyny estetycznej co zapewnia najwyższy poziom i pełne bezpieczeństwo pacjentów

Bezpieczna mezoterapia kwasem hialuronowym

Mezoterapia z wykorzystaniem odpowiednio dobranego preparatu na bazie kwasu hialuronowego odżywia skórę i wygładza zmarszczki. Kwas hialuronowy silnie nawilża, regeneruje i zagęszcza zwiotczałą skórę. W miejscach jego podania stymulowana jest produkcja kolagenu. Nawet po wchłonięciu kwasu skóra pozostaje w znacznie lepszej kondycji niż przed zabiegiem.

Czym jest mezoterapia igłowa?

Mezoterapia kwasem hialuronowym jest nowoczesnym zabiegiem, który polega na wstrzyknięciu substancji aktywnych podskórnie lub śródskórnie, w zależności od tego, jakiego używa się preparatu. Nakłucia wykonywane są co 0,5 – 1,5 cm. Podczas zabiegu wprowadzane są do skóry substancja aktywne, których ilość jest o wiele większa, niż przy wykonywaniu zabiegów kosmetycznych lub podczas domowej pielęgnacji.

Jak często należy powtarzać zabiegi?

Aby uzyskać oczekiwane efekty terapii, zabiegi należy powtarzać. Przez pierwsze 2 miesiące zalecane jest wykonywanie zabiegu co 7 – 14 dni, a następnie 1 zabieg miesięcznie przez 3 do 6 miesięcy.

Jakie efekty odmłodzenia twarzy widać po mezoterapii kwasem hialuronowym?

  • poprawa owalu twarzy,
  • redukcja zmarszczek,
  • odmłodzenie skóry,
  • poprawa kondycji skóry.

Przygotowanie / Przeciwskazania / Rekonwalescencja

Na 7 dni przed zabiegiem należy odstawić leki powodujące rozrzedzanie krwi, aby zmniejszyć ryzyko krwawień i zasinień w miejscu iniekcji.

Okoliczności powodujące, że mezoterapia kwasem hialuronowym jest niewskazana, to:

  • Ciąża i karmienie piersią,
  • choroby ogólnoustrojowe (na przykład niewyrównana cukrzyca),
  • choroby nowotworowe,
  • stany zapalne skóry (wirusowe i bakteryjne, na przykład aktywna opryszczka),
  • stosowanie leków przeciwkrzepliwych,
  • skóra źle tolerująca iniekcje (skóra naczynkowa, ryzyko powstawania zwłóknień), tendencja do powstawania keloidów

Okres rekonwalescencji po zabiegu mezoterapii kwasem hialuronowym
Możliwe niepożądane skutki zabiegu wynikają zazwyczaj ze wstrzyknięć i są to przemijające krwawienie z miejsca wstrzyknięcia, przemijający ból, zaczerwienienie w miejscu wstrzyknięcia, podskórny wylew krwawy, zasinienie lub niewielki obrzęk, przeważnie ustępujące w ciągu 2-6 dni.

Po zabiegu należy ograniczyć ekspozycję obszarów poddanych zabiegowi na słońce i unikać ekspozycji na światło lampy UV do czasu ustąpienia początkowej opuchlizny i zaczerwienienia. Promienie UV mogą spowodować przebarwienia w miejscu iniekcji.

Cennik mezoterapii kwasem hialuronowym

Mezoterapia kwasem hialuronowym
od 600 zł
*Ostateczną cenę zabiegu ustala lekarz po wizycie konsultacyjnej

**Informacje cenowe dotyczące oferowanych usług mają charakter wyłącznie orientacyjny i nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego.