Skip links

Zięba Estetic

Osocze bogatopłytkowe

Osocze bogatopłytkowe – moc młodości, która jest w Tobie

Osocze bogatopłytkowe uzyskuje się z krwi pacjenta. Jest to preparat zawierający zwielokrotnioną liczbę płytek krwi i czynniki wzrostu. Działa zbawiennie na kondycję skóry, stymulując jej intensywną odbudowę.

Zabiegi w Zięba Estetic są wykonywane przez lekarzy medycyny estetycznej, co gwarantuje bezpieczeństwo pacjenta na każdym etapie.

Regeneris – jak osocze inicjuje procesy odmłodzenia skóry?

Uzyskane osocze wykorzystuje się do stymulacji komórek macierzystych skóry, co skutkuje produkcją kolagenu o właściwościach regeneracyjnych. Czynniki wzrostu są uwalniane przez aktywowane płytki krwi i stymulują replikację komórkową, tworzenie naczyń krwionośnych, pobudzają metabolizm i różnicowanie komórkowe. Ta metoda zapobiega objawom starzenia, utracie elastyczności oraz jędrności skóry.

Jakie obszary można odmłodzić dzięki wampirzemu liftingowi?

Zabiegowi można poddać różne części ciała wymagające odmłodzenia lub regeneracji.
Taką terapię stosuje się najczęściej na:

  • twarz,
  • szyję,
  • dekolt,
  • skórę głowy,
  • ręce.

Biostymulacja komórek – bezpieczna metoda odmłodzenia skóry w Katowicach

Zabieg jest prawie bezbolesny i całkowicie bezpieczny. Preparat ten jest w 100% biokompatybilny z naszym organizmem, a ryzyko wystąpienia reakcji alergicznej jest równe zeru.
Wyjątkową zaletą wampirzego liftingu jest brak szczególnych przeciwwskazań do jego zastosowania. Osocze bogatopłytkowe nie powoduje uczulenia na słońce i może być stosowane przez cały rok.
Zabiegi w Zięba Estetic są wykonywane przez lekarzy medycyny estetycznej, co gwarantuje bezpieczeństwo pacjenta na każdym etapie.

Jak wygląda zabieg mezoterapii osoczem bogatopłytkowym w centrum medycyny estetycznej Zięba Estetic?

Przed zabiegiem pobiera się od pacjenta krew z żyły w zgięciu łokciowym. Następnie krew jest poddawana obróbce – przy użyciu wirówki pozyskujemy z niej pożądane elementy. Zabieg aplikacji osocza trwa ok 10 minut, a całość wizyty około godziny.

Przygotowanie / Przeciwskazania / Rekonwalescencja

Jak przygotować skórę do zabiegu?
Jeżeli jest to możliwe na 7 dni przed zabiegiem należy odstawić aspirynę. Zmniejszy to ryzyko krwawień i zasinień w miejscu iniekcji.


Okoliczności powodujące, że podanie osocza bogatopłytkowego jest niewskazane, to:

  • choroby krwi;
  • nowotwory;
  • zakażenie lub zapalenie skóry w okolicy lub blisko okolicy mającej zostać poddanej zabiegowi,
  • ciąża i laktacja,
  • stosowanie leków przeciwkrzepliwych.

Okres rekonwalescencji po zabiegu osoczem
Możliwe niepożądane skutki zabiegu wynikają zazwyczaj ze wstrzyknięć i są to przemijające krwawienie z miejsca wstrzyknięcia, przemijający ból, zaczerwienienie w miejscu wstrzyknięcia, podskórny wylew krwawy, zasinienie lub niewielki obrzęk, przeważnie ustępujące w ciągu 2-6 dni.
Po zabiegu należy ograniczyć ekspozycję obszarów poddanych zabiegowi na słońce i unikać ekspozycji na światło lampy UV do czasu ustąpienia początkowej opuchlizny i zaczerwienienia. Promienie UV mogą spowodować przebarwienia w miejscu iniekcji.

Cennik zabiegów z użyciem osocza bogatopłytkowego

Twarz
700 zł
Twarz, szyja
850 zł
Twarz, szyja, dekolt
1100 zł
Owłosiona skóra głowy
700 zł
Osocze bogatopłytkowe z fibryną (cena za zestaw)
1000 zł
*Ostateczną cenę zabiegu ustala lekarz po wizycie konsultacyjnej

**Informacje cenowe dotyczące oferowanych usług mają charakter wyłącznie orientacyjny i nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego.