Skip links

Zięba Estetic

Usuwanie blizn

Usuwanie blizn laserem frakcyjnym

Laser frakcyjny to jedna z najskuteczniejszych metod usuwania blizn różnego rodzaju. Jej zaletą jest mała inwazyjność, a jednocześnie wysoka skuteczność leczenia świeżych, jak i dojrzałych, nawet rozległych blizn. Efekt działania lasera jest widoczny szybko, a pozytywne zmiany kondycji skóry są trwałe. Już kilka zabiegów może znacznie zmniejszyć bliznę lub nie pozostawić po niej żadnego śladu. Zabiegi w Zięba Estetic w Katowicach są wykonywane przez wysoko wyspecjalizowanych lekarzy medycyny estetycznej, dzięki temu są bezpieczne, a o ich efekty nie trzeba się obawiać.

Zabiegi laserowe to ingerencja w strukturę skóry na wielu poziomach, nawet podczas tej samej sesji. Są bezpieczne i przynoszą doskonałe efekty, jeśli wykonywane są przez lekarzy medycyny estetyczne, a nie przypadkowe osoby bez odpowiednich kwalifikacji. Katowice to lokalizacja Zięba Estetic, kliniki w której osiągniesz wymarzony efekt bez ryzyka, pod okiem profesjonalistów.

Blizny – różne rodzaje, jedno rozwiązanie: laser

Blizny są śladami po uszkodzeniu skóry, które tworzą się, gdy skaleczenie sięga do skóry właściwej lub głębiej. Gojenie się skóry to długotrwały i wieloetapowy proces. Ubytek zastępowany jest przez tkankę łączną włóknistą, zawierającą włókna kolagenu, początkowo ułożone przypadkowo. Z czasem włókna kolagenowe same się porządkują. Proces gojenia nie zawsze przebiega zgodnie z planem i nie wszystkie włókna kolagenowe ulegają uporządkowaniu. Powstają wtedy blizny patologiczne w postaci przerostów lub bliznowców. Gdy proces bliznowacenia jest zaburzony, nowa tkanka różni się kolorem i strukturą przez co wyróżnia się na tle nieuszkodzonej skóry. W zależności od genezy powstawania wyróżniamy kilka typów blizn:

Blizny przerostowe

Mogą powstawać po urazach skóry. Uniesione są ponad otaczającą skórę, początkowo twarde i wyraźne, zwykle zaczerwienione, bledną podczas ucisku. Blizny przerostowe mogą powodować nerwobóle, swędzenie i drażliwość.

Bliznowce

Wyraźne pogrubiałe i twarde blizny, które powiększają się z upływem czasu, zawsze są większe od linii zranienia. Są to miejsca bolesne i swędzące.

Blizny zanikowe

Zagłębienia w skórze, mogą być różnej wielkości, najczęściej są jednak okrągłe i niewielkiej średnicy. Powstają wskutek niewystarczającej produkcji włókien kolagenu i elastyny w czasie gojenia się rany np. w przebiegu trądziku lub ospy. Pojawienie się blizn potrądzikowych to często problem dziedziczny, występujący mimo pielęgnacji i stosowania rozmaitych kosmetyków dedykowanych skórze skłonnej do trądziku.

Blizny pooperacyjne (rozstępowe, zrosty pooperacyjne)

Zazwyczaj nie wystają ponad powierzchnię skóry, są blade, gładkie, przez co są słabo widoczne. Blizna taka posiada jednak inny odcień niż skóra zdrowa.

Jak skutecznie i bezpiecznie pozbyć się blizn?

Blizny są naturalnym efektem gojenia się ran, jednak przez ich obecność większość ludzi odczuwa dyskomfort. Na rynku dostępnych jest wiele preparatów, po aplikacji których blizna ma być mniej widoczna. Pomimo łatwości w aplikacji i dużej dostępności kremy i maści są mało skuteczne.
Skuteczną metodą jest operacyjne usuwanie blizn, jednak nie można wykorzystywać jej w każdym przypadku. Ponadto jest inwazyjna, bolesna i obarczona ryzykiem powikłań.

Laser frakcyjny na rozległe blizny

Obecnie za najefektywniejszą i najbezpieczniejszą metodę usuwania blizn uważa się użycie lasera frakcyjnego, którą stosujemy w centrum medycyny estetycznej Zięba Estetic w Katowicach. Jest to technologia nowej generacji, pozwalająca na usunięcie blizn każdego rodzaju i wielkości. Leczenie blizn przerostowych i bliznowców laserem frakcyjnym polega na spłyceniu i uelastycznieniu tkanek otaczających. Laser usuwa znaczną część tkanki budującej bliznę i stymuluje proces regeneracyjny włókien kolagenowych. W miejscu działania lasera wytwarza się nowa tkanka, zastępująca bliznę, która upodobnia się do zdrowej skóry.

Laser frakcyjny na blizny potrądzikowe

Zabiegi laserem frakcyjnym doskonale sprawdzają się również przy likwidacji blizn potrądzikowych, kiedy należy zredukować zagłębienie i jednocześnie wyrównać kolor skóry. Efekt ten osiąga się przez wykonanie serii mikrouszkodzeń zbliznowaciałej skóry, wokół których pozostaje nienaruszona tkanka. Laser stymuluje komórki w okolicy powstałego mikrouszkodzenia do regeneracji. Proces odbudowy komórek rozprzestrzenia się na większym obszarze skóry. Pobudzone laserem fibroblasty wytwarzają kolagen – główny czynnik odpowiedzialny za sprężystość i elastyczność skóry. Kontrolowane mikro-uszkodzenia doprowadzają do zwiększenia aktywności białek szoku cieplnego, które są jednymi z najsilniejszych stymulatorów naprawy. W ten sposób uszkodzone tkanki zastępowane są nowymi prawidłowymi komórkami skóry.

W zależności od typu i wielkości blizny, zaleca się serię około 5-6 zabiegów w odstępach od 1 do 2 miesięcy. Efekty zabiegu są widoczne dopiero po pewnym czasie. Pełna regeneracja skóry i ostateczny rezultat, uzyskuje się po okresie około 6 miesięcy. Przy bliznach trudnych do usunięcia, w celu uzyskania maksymalnego efektu można zastosować terapię łączoną. Spłycenie i wyrównanie blizny za pomocą lasera można uzupełnić działaniem osocza bogatopłytkowego, które maksymalnie przyspiesza procesy regeneracji skóry. Osocze bogatopłytkowe używane jest przy usuwaniu blizn nie tylko jako uzupełnienie działania lasera, ale również jako samodzielna terapia. Działanie osocza bogatopłytkowego opiera się na wykorzystaniu naturalnie zawartego w nim potencjału do samoodnowy i autoregeneracji komórek organizmu.

Cennik usuwania blizn

Ostrzykiwanie dopomedrolem 1 amp
390 zł
Redukcja blizn za pomocą lasem GKS (wycena indywidualna)
od 590 zł
*Ostateczną cenę zabiegu ustala lekarz po wizycie konsultacyjnej

**Informacje cenowe dotyczące oferowanych usług mają charakter wyłącznie orientacyjny i nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego.