Skip links

Zięba Estetic

Kwas hialuronowy

Kwas hialuronowy – moc nawilżenia dla Twojej pięknej i młodej skóry

Kwas hialuronowy to całkowicie bezpieczny i naturalny składnik, który występuje w organizmie każdego człowieka. Zapewnia on gładkość i sprężystość Twojej skóry, ponieważ odpowiada za połączenia międzykomórkowe skóry właściwej i wiązanie w nich wody. Efektem właściwego nawilżenia jest Twoja piękna skóra.

Kwas ma postać elastycznego, przezroczystego żelu. Wstrzykuje się go w głąb skóry. Po iniekcji preparat wiąże duże objętości wody, dzięki temu nadaje kształt i objętość w miejscu podania.
Ze względu na zdolność wiązania wody, kwas hialuronowy to doskonały wypełniacz przy usuwaniu zmarszczek i bruzd. Innym zastosowaniem są zabiegi modelowania twarzy i ust.

Jak medycyna estetyczna wykorzystuje kwas hialuronowy?

Z czasem kwasu hialuronowego w organizmie ubywa, a w konsekwencji tego pojawiają się oznaki starzenia. Można jednak zatrzymać, a nawet cofnąć ten proces. Medycyna estetyczna wykorzystuje kwas hialuronowy, by bezpiecznie i w naturalny sposób przywrócić skórze jędrność i sprężystość, zwłaszcza w tych miejscach, które uległy działaniu czasu.

Modelowanie twarzy kwasem hialuronowym w Katowicach

Zastosowanie kwasu hialuronowego umożliwia precyzyjne modelowanie twarzy, które polega na nadaniu jej pożądanego kształtu i przywróceniu konturów zmienionych przez procesy wiotczenia skóry. Częścią tego procesu jest łagodne przywrócenie objętości brody czy policzków. Dzięki odpowiednio dopasowanym parametrom preparat perfekcyjnie integruje się z miejscem podania

Bezpieczne modelowanie ust kwasem hialuronowym w Zięba Estetic

Z biegiem lat usta tracą ostry kontur, a to negatywnie wpływa na odbiór całej twarzy. Wypełnianie ust kwasem hialuronowym w Zięba Estetic rozwiązuje ten problem. Wypełnianie kwasem ust to zarówno dla osób, które chcą usunąć oznaki starzenia, jak też dla młodych osób, których nie satysfakcjonuje kształt ust. Kwas hialuronowy powoduje, że usta są pełniejsze, bardziej jędrne i ponętnych ustach. Efekt jest naturalny, a zabieg wypełniania ust kwasem hialuronowym prowadzony pod okiem lekarza medycyny estetycznej jest całkowicie bezpieczny dla pacjentów.

W jakie miejsca można podawać kwas hialuronowy?

Miejsca iniekcji kwasu hialuronowego to:

 • Usta
 • Żuchwa
 • Kości policzkowe
 • Policzki
 • Broda
 • Nos
 • Zmarszczki
 • Bruzdy nosowo-wargowe

Jak długo widać efekty?

Efekty działania kwasu hialuronowego wyglądają bardzo naturalnie. Wypełnienie kwasem utrzymuje się nawet do 12 miesięcy od zabiegu.

Czy u każdego pacjenta kwas wchłania się z taką samą szybkością? Niestety nie. Czas wchłaniania kwasu hialuronowego zależy od takich czynników, jak: palenie tytoniu, ekspozycja na światło słoneczne i promienie UV, wiek, indywidualne predyspozycje organizmu, a także od miejsca iniekcji kwasu. W zależności od zastosowania wykorzystuje się kwas o różnej gęstości, a to ma wpływ na jego trwałość.

Przygotowanie / Przeciwskazania / Rekonwalescencja

Jeżeli jest to możliwe na 7 dni przed zabiegiem należy odstawić aspirynę. Zmniejszy to ryzyko krwawień i zasinień w miejscu iniekcji.

Okoliczności powodujące, że podanie kwasu hialuronowego jest niewskazane, to:

 • ciąża i okres karmienia piersią,
 • choroby o podłożu autoimmunologicznym,
 • skłonność do powstawania blizn przyrosłych,
 • aktywny proces zapalny skóry (wirusowy lub bakteryjny, na przykład aktywna opryszczka),
 • nadwrażliwość na kwas hialuronowy,
 • choroby metaboliczne (na przykład niewyrównana cukrzyca),
 • stosowanie leków przeciwkrzepliwych i NLPZ,
 • stosowanie w przeszłości wypełniaczy permanentnych w miejscach, które mają być poddane terapii.

Po zabiegu należy unikać ekspozycji słonecznej i solarium przez okres przynajmniej tygodnia, aby uniknąć przebarwień w miejscu iniekcji. Wskazane jest stosowanie ochrony przeciwsłonecznej (krem z filtrem UV 50+). Należy też unikać gorących kąpieli i sauny. W dniu zabiegu nie jest wskazane uprawianie sportów czy spożywanie napojów alkoholowych.

Cennik

KWAS HIALURONOWY JUVEDERM
Bruzdy nosowo-wargowe
1300 zł
Usta – nawilżanie 0,55 ml
950 zł
Usta – powiększanie 1ml
1300 zł
Dolina łez
1300 zł
Wolumetria
od 1300 zł
Grzbiety dłoni
od 1300 zł
Modelowanie konturu twarzy
od 1300 zł
Inne okolice
1000 zł
Mezoterapia VOLITE
2400 zł
KWAS HIALURONOWY TEOXANE
Bruzdy nosowo-wargowe
1000 zł
Usta – nawilżanie 0,7 ml
750 zł
Usta – powiększanie 1ml
1000 zł
Dolina łez
1000 zł
Wolumetria
1000 zł
Grzbiety dłoni
od 1000 zł
Modelowanie konturu twarzy
od 1000 zł
Inne okolice
od 750 zł
*Ostateczną cenę zabiegu ustala lekarz po wizycie konsultacyjnej

**Informacje cenowe dotyczące oferowanych usług mają charakter wyłącznie orientacyjny i nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego.