Skip links

Zięba Estetic

Liposukcja

Liposukcja brzucha, czyli odsysanie tłuszczu - Katowice, śląsk

Mimo naszych największych starań zgromadzona w okolicach brzucha, ud, czy bioder tkanka tłuszczowa często jest odporna na stosowane diety i regularną aktywność fizyczną. Jak sobie z tym poradzić? Rozwiązaniem może być zabieg liposukcji tłuszczu, czyli tzw. odsysania tłuszczu w Katowicach, który zapewnia natychmiastowe pozbycie się zbędnej tkanki tłuszczowej z najbardziej problematycznych części ciała, przywracając tym samym sylwetce atrakcyjny i smukły wygląd.

W Zięba Estetic w Katowicach każdy zabieg wykonywany jest przez wysoko wykwalifikowanego lekarza medycyny estetycznej. To dodatkowo wzmacnia poczucie bezpieczeństwa naszych pacjentów, ponieważ tylko odpowiednio dobrane parametry urządzenia pozwalają realizować indywidualne cele w optymalny sposób.

Wskazania do liposukcji brzucha, czyli odsysania tłuszczu w Katowicach

Liposukcja brzucha jest polecana osobom borykającym się z nadmiarem krągłości i nieestetycznych fałdek, u których nie działa dieta ani ćwiczenia fizyczne. Odsysanie tłuszczu świetnie zadziała na okolice twarzy, szyi, górnych okolic ramion, tułowia, brzucha, bioder, pośladków, ud i podudzi, kolan, łydek i okolicy kostek. Na zabieg chętnie decydują się także kobiety po ciąży, u których nadmiar rozciągniętej skóry zbiera się w dolnych partiach brzucha, tworząc tzw. oponkę. Należy pamiętać, że liposukcja nie jest zabiegiem odchudzającym, a modelującym, który motywuje do wprowadzenia zdrowych nawyków żywieniowych i regularnej aktywności fizycznej. Operacji nie powinny poddawać się osoby otyłe i po 50 roku życia.

Jak przebiega zabieg - liposukcja brzucha w Katowicach?

Odsysanie tłuszczu poprzedza wizyta konsultacyjna, podczas której lekarz zapoznaje się z historią medyczną pacjenta, wyjaśnia dokładny przebieg zabiegu oraz zleca wykonanie niezbędnych badań diagnostycznych. Liposukcja przeprowadzana jest w znieczuleniu ogólnym lub miejscowym i polega na zmniejszeniu grubości podskórnej tkanki tłuszczowej w wybranej partii ciała w celu przywrócenia jej właściwego napięcia i ładnie zarysowanego, smukłego kształtu. Chirurg zaznacza na ciele pacjenta miejsca, z których będzie odsysany tłuszcz, a następnie smaruje je specjalnym preparatem. Kolejny krok to nakłucie ciała i wprowadzenie przez maleńkie otwory specjalnego urządzenia tzw. kaniuli. Tkanka tłuszczowa jest następnie rozluźniana, rozbijana i odsączana. Operację kończy założenie uciskającego opatrunku zmniejszającego obrzęk.

Liposukcja brzucha Katowice - postępowanie po zabiegu

Do domu zostaniesz wypisany po jednej dobie lub dwóch dobach od zabiegu liposukcji brzucha w Katowicach. Naturalne po operacji są obrzęki i zasinienia. Są one zjawiskiem przejściowym i ustępują stopniowo, gdy skóra przyzwyczaja się do nowych kształtów. W tym czasie lekarz zaleca też noszenie opatrunku uciskowego. Decydując się na zabieg, warto pamiętać, że liposukcja nie zastąpi prawidłowej diety oraz regularnych ćwiczeń. Po operacji należy zadbać o wprowadzenie zdrowych nawyków, które pozwolą utrzymać efekt wymodelowanej sylwetki jak najdłużej.

Efekty liposukcji brzucha przeprowadzone w Katowicach

Pierwsze efekty liposukcji w postaci widocznej redukcji tłuszczu są zauważalne tuż po wykonanym zabiegu. Blizny są niewidoczne. Ostateczny efekt możemy ocenić dopiero po 3-4 tygodniach od operacji, kiedy opuchlizna obszaru zabiegowego zniknie. Wówczas ciało nabiera oczekiwanych kształtów, a my możemy cieszyć się wymarzoną, zgrabną figurą.

Liposukcja Katowice - ważne informacje

  • Czas trwania zabiegu: około 2-5 godzin,
  • Wymagane badania: grupa krwi, morfologia, wskaźniki krzepnięcia (APTT i INR), kreatynina, poziom glukozy, elektrolity (Na, K), badanie ogólne moczu, szczepienie p/WZW B,
  • Znieczulenie: dożylne lub ogólne,
  • Pobyt w klinice 1 doba,
  • Rekonwalescencja: około 14 dni,
  • Zdjęcie szwów: w 7-8 dobie (jeżeli są zakładane),
  • Zmiana opatrunków: w drugiej dobie (kąpiel) oraz przy zdjęciu szwów,
  • Przeciwwskazania: skazy naczyniowe, zaburzenia krzepliwości, nieuregulowane nadciśnienie tętnicze, nieuregulowana cukrzyca, infekcja ropna skóry i śluzówek, ciąża.

Liposukcja Katowice Zięba Estetic - Cennik

Liposukcja brzucha
11000 zł
Liposukcja bioder
9000 zł
Liposukcja ud
10000 zł
Liposukcja pośladków
9000 zł
Liposukcja ramion
7000 zł
*Ostateczną cenę zabiegu ustala lekarz po wizycie konsultacyjnej **Informacje cenowe dotyczące oferowanych usług mają charakter wyłącznie orientacyjny i nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego.