Skip links

Zięba Estetic

Usuwanie znamion

Jak usuwamy znamiona?

Znamiona można usuwać jednym z dwóch rodzajów zabiegów: za pomocą lasera CO2 lub chirurgicznie. Dlaczego znamiona należy usuwać? Część z nich w przyszłości może zamienić się w czerniaka. Zmiana taka następuje pod wpływem promieni UV podczas kąpieli słonecznych lub w trakcie korzystania z solarium, ale też z powodu otarć lub w efekcie predyspozycji genetycznych.

Chirurgiczne usuwanie znamion

Jeśli zmiana na skórze wygląda na złośliwą, a lekarz ma podejrzenie, że może rozwinąć się z niej nowotwór, kieruje pacjenta na chirurgiczne usunięcie znamienia. Zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym. Za pomocą skalpela wycina się znamię i kawałek skóry. Po wycięciu zakłada się szwy i opatrunek. Szwy są zdejmowane po 7 lub 14 dniach od zabiegu. W wyniku zabiegu chirurgiczne powstaje zazwyczaj blizna, widoczna szczególnie po zabiegu. Z biegiem czasu zmniejsza się i blednie.

Laserowe usuwanie znamion

Metody niechirurgiczne stosowane są wtedy, gdy znamiona mają charakter łagodny. Jeśli jest taka potrzeba, zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym jednak zazwyczaj użycie znieczulenia nie jest konieczne. Pod działaniem wiązki lasera CO2 skierowanej na znamię, woda znajdująca się w przestrzeniach międzykomórkowych zamienia się w parę wodną. Skutkuje to termicznym zniszczeniem komórek skóry. Jest to metoda bezinwazyjna.

Przygotowanie / Przeciwskazania / Rekonwalescencja

Przeciwwskazania do laserowego usuwania znamion

  • aktywne infekcje bakteryjne lub wirusowe w miejscu, gdzie ma być przeprowadzony zabieg jak i w jego pobliżu,
  • nowotwory skóry,
  • stany przednowotworowe,
  • łuszczyca,
  • cukrzyca,
  • bielactwo,
  • zaburzenia krzepnięcia krwi,
  • stosowanie leków światłouczulających.

Cennik usuwania znamion

Wycięcie chirurgiczne 1 znamienia
450 zł
Wycięcie chirurgiczne 2 znamion
700 zł
Wycięcie chirurgiczne 3 znamion
1150 zł
Wizyta kontrolna wraz z usunięciem szwów
100 zł
Badanie histopatologiczne 1 zmiany
35 zł
*Ostateczną cenę zabiegu ustala lekarz po wizycie konsultacyjnej

**Informacje cenowe dotyczące oferowanych usług mają charakter wyłącznie orientacyjny i nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego.