Skip links

Zięba Estetic

Plastyka brzucha

Plastyka brzucha

W wyniku przebytej ciąży, znacznej utraty masy ciała lub naturalnych procesów starzenia skóra wraz z podskórną tkanką tłuszczową może przemieszczać się w dolne partie brzucha. Zgromadzona w obrębie obwisłej skóry brzucha tkanka tłuszczowa często jest odporna na stosowane diety i nawet intensywną aktywność fizyczną. Jak sobie z tym poradzić? Rozwiązaniem może być zabieg abdominoplastyki, czyli tzw.plastyki brzucha, podczas którego z brzucha usuwa się nadmiar wiotkiej tkanki, przywracając tym samym sylwetce atrakcyjny i smukły wygląd.

W Zięba Estetic w Katowicach każdy zabieg wykonywany jest przez wysoko wykwalifikowanego lekarza medycyny estetycznej. To dodatkowo wzmacnia poczucie bezpieczeństwa naszych pacjentów, ponieważ tylko odpowiednio dobrane parametry urządzenia pozwalają realizować indywidualne cele w optymalny sposób.

Wskazania do przeprowadzenia plastyki brzucha

Abdominoplastyka jest polecana osobom o stosunkowo dobrej sylwetce, które ze względu na szybką utratę wagi, rozejście się mięśni brzucha po ciąży lub zmiany związane z wiekiem borykają się z nadmiarem zwisającej skóry i mało estetycznych fałd w okolicach brzucha. Na operację nie powinny decydować się osoby z wyraźną nadwagą i otyłością oraz kobiety, które planują kolejne ciąże.

Jak przebiega zabieg?

Zabieg poprzedza wizyta konsultacyjna, podczas której lekarz zapoznaje się z historią medyczną pacjenta, wyjaśnia dokładny przebieg zabiegu oraz zleca wykonanie niezbędnych badań diagnostycznych. Abdominoplastyka przeprowadzana jest w znieczuleniu ogólnym i polega na chirurgicznym usunięciu nadmiaru skóry z brzucha. Chirurg nacina skórę w dolnej części brzucha, a przy większym zakresie zabiegu cięcie przedłużane jest bocznie w obrębie bioder. Następnie usuwa nadmiar skóry i tkanki tłuszczowej z okolicy poniżej pępka. W razie potrzeby lekarz może skorygować także rozstęp mięśni prostych brzucha.

Następnie w miejscu nacięć zakładany jest opatrunek w formie szwów i drenów, które odprowadzają niewielkie ilości krwi i wydzieliny. Po operacji zakłada się także specjalny kombinezon przylegający do ciała, który pomaga w zmniejszaniu obrzęków i obkurczaniu skóry. Dreny usuwa się podczas wizyty kontrolnej w klinice po 2-3 dniach od zabiegu, a opatrunek modelujący należy nosić całodobowo przez około 3 tygodnie.

W przypadku dużej ilości tkanki tłuszczowej zabieg może być połączony z liposukcją, czyli odsysaniem tłuszczu, szczególnie okolic bioder i nadbrzusza. Efektem jest uzyskanie płaskiego brzucha i zarysowanej talii.

Jak postępować po zabiegu plastyki brzucha?

Do domu zostaniesz wypisany po dwóch lub trzech dobach od zabiegu. Naturalnym następstwem operacji jest wystąpienie miejscowych zasinień i obrzęków, które ustępują w ciągu dwóch, trzech tygodni. Po tym czasie można wrócić do pracy, jeśli nie jest zbyt obciążająca fizycznie. Po mniej więcej dwóch tygodniach zalecane jest wykonywanie regularnych masaży, tzw. drenaży limfatycznych, które mają za zadanie przyspieszyć rekonwalescencję i zapobiec powstawaniu zrostów. Przez kolejne dwa miesiące od zabiegu pacjent nosi specjalny strój uciskowy.

Efekty plastyki brzucha

Pierwsze efekty plastyki brzucha są zauważalne tuż po wykonanym zabiegu. Skóra jest naprężona i gładka, a talia bardziej widoczna. Blizny po operacji przebiegają w praktycznie niewidocznych na co dzień miejscach, które można zasłonić bielizną, a nawet bardziej wyciętym strojem kąpielowym.

Ostateczny rezultat zabiegu możemy obserwować po ustąpieniu obrzęku operacyjnego tkanek, co następuje po upływie 6-18 miesięcy od operacji. Zabieg jest jednorazowy i jeśli pacjentka uniknie znacznych wahań masy ciała, efekt modelowania będzie trwały.

Ważne informacje

  • Czas trwania zabiegu: około 3-5 godzin,
  • Wymagane badania: grupa krwi, morfologia, wskaźniki krzepnięcia (APTT i INR), kreatynina, poziom glukozy, elektrolity (Na, K), badanie ogólne moczu, szczepienie p/WZW B, EKG,
  • Znieczulenie: zewnątrzoponowe (dolędźwiowe) lub ogólne dotchawicze,
  • Pobyt w klinice: 2-3 doby,
  • Rekonwalescencja: 14 dni,
  • Zdjęcie szwów: w 6-14 dobie,
  • Zmiana opatrunków: w 3, 6 i 14 dobie,
  • Przeciwwskazania: skazy naczyniowe, zaburzenia krzepliwości, nieuregulowane nadciśnienie tętnicze, nieuregulowana cukrzyca, infekcja ropna skóry i śluzówek, ciąża.

Cennik

Plastyka brzucha mała (mniejszy zabieg niż przy klasycznej plastyce brzucha) – u pacjentów fałdem poniżej pępka
10000 zł
Plastyka brzucha duża (całkowita – klasyczna) – plastyka brzucha razem z liposukcją bioder
16000 zł
*Ostateczną cenę zabiegu ustala lekarz po wizycie konsultacyjnej

**Informacje cenowe dotyczące oferowanych usług mają charakter wyłącznie orientacyjny i nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego.