Skip links

Zięba Estetic

Przeszczep włosów

Przeszczep włosów metodą Fue w Zięba Estetic

Zabieg przeszczepu włosów metodą FUE polega na transplantacji graftów pobranych z okolicy biorczej. Standardowo jest to część potyliczna głowy. Mieszki mogą być pobierane także z innych części ciała, między innymi z torsu czy górnej części brzucha. Dzięki przeszczepowi włosów możemy uzyskać pierwsze efekty już po  6 miesięcach po zabiegu. To właśnie wtedy zaczynają odrastać zaimplantowane włosy. Na początku, owłosienie będzie nieregularne i pozbawione gęstości.

W Zięba Estetic w Katowicach każdy zabieg wykonywany jest przez wysoko wykwalifikowany personel w skład którego wchodzą : lekarz, ratownik medyczny bądź pielęgniarka oraz zespół techników. Przeszkolony personel gwarantuje bezpieczeństwo w trakcie zabiegu oraz zapewnia wysoką jakość wykonanej usługi.

Wskazania do przeszczepu włosów

Oprócz wysokiej skuteczności w redukcji łysienia, przeszczep włosów  metodą FUE posiada  inne zalety, które powodują, że jest on  chętnie wybierany. Wskazaniami do wykonania zabiegu jest:

  • łysienie androgenowe
  • łysienie pourazowe
  • chęć poprawy lub zmiany naturalnej linii wzrostu włosów
  • ubytki owłosienia brwi, wąsów i brody

Jak przebiega zabieg?

  1. Konsultacja bezpośrednio przed zabiegiem

Podczas  konsultacji lekarz ponownie sprawdzi wyniki zaleconych badań, zmierzy ciśnienie, oceni stan skóry głowy i podejmie ostateczną decyzję o  rozpoczęciu procedury przeszczepu włosów. To czas, w którym pacjentowi się przedstawia szczegółowy plan zabiegu.

 

  1. Przygotowanie i znieczulenie do przeszczepu włosów

Wstępną czynnością jest podanie leków mających za zadanie przygotować organizm pacjenta do zabiegu oraz ostrzyżenie włosów w miejscu dawczym i biorczym, o ile zachodzi taka potrzeba. Następnie wykonuje się znieczulenie miejscowe obszaru operacyjnego, co zabezpiecza pacjenta przed jakimkolwiek bólem przez cały okres trwania zabiegu jak i kilka godzin po jego zakończeniu.

 

  1. Pobieranie graftów

Zabieg rozpoczyna się od pobierania mieszków włosowych z tylnej i bocznej części głowy. Grafty  pobierane są pojedynczo za pomocą specjalnego urządzenia. Po pobraniu potrzebnej ilości mieszków włosowych następuje kolejny etap  czyli selekcja graftów. Metoda FUE pozwala na identyfikacje i kwalifikację najlepszej jakości mieszków włosowych. Po tym etapie grafty są implantowane w miejsce dawcze. Jest to pierwszy etap ingerencji mikrochirurgicznej i trwa najczęściej 3-4 godziny. Za pomocą odpowiednich narzędzi każdy mieszek włosowy zostaje pobierany pojedyńczo, wymaga to precyzyjnej ręki oraz odpowiedniej techniki. Podczas zabiegu nad poborem i przygotowaniem mieszków włosowych do implantacji  pracuje cały zespół specjalistów.Warto wiedzieć, że grafty mogą być pojedyncze, podwójne, potrójne lub poczwórne. Jesteśmy w stanie ocenić sytuację w obszarze dawczym, czy w przeważającej części wyrastają pojedyncze lub mnogie grafty.

 

  1. Mikronakłucia, czyli przygotowanie miejsca dawczego

Mikronacięcia to kluczowa i najważniejsza część zabiegu, trawająca średnio 1h. Wykonuje ją lekarz oraz doświadczone pielęgniarki. Umiejętności oraz precyzja w tym etapie rzutuje na efekt końcowy, Znając ilość pobranych mieszków włosowych należy zaplanować ich rozmieszczenie, aby uzyskać najlepszą gęstość oraz jednocześnie pokryć  cały obszar dawczy.

Podczas tego etapu nadaje się kierunek oraz kąt wyrastania nowych włosów. Kierunek wzrostu oraz  nachylenie preszczepionych graftów, uzależniony jest od pierwotnie występujących włosów. Uzyskamy w ten sposób bardzo naturalny efekt.

 

  1. Implantacja mieszków włosowych

Jest to trzeci etap przeszczepu włosów i trwa od 3 do 4 godzin. Implantujemy mieszki włosowe manualnie za pomocą specjalnych przyrządów. Każdy graft umieszczany jest pojedynczo w przygotowanych wcześniej nacięciach.  Aby uzyskać najbardziej naturalny wygląd, mieszki włosowe z jednym wyrastającym włosem obsadzamy w pierwszej linii czołowej, pozostałe dwu i trzywłosowe w kolejnej, na środku i koronie głowy.

Czy przeszczep włosów boli?

Zabieg przeszczepu włosów FUE przebiega w znieczuleniu miejscowym. Jedyny moment, gdy Pacjent może odczuwać dyskomfort, dotyczy podawania znieczulenia. Pozostała część przeszczepu jest całkowicie bezbolesna.

Efekty przeszczepu włosów

Oczekiwanie na pełne efekty przeszczepu włosów wymaga cierpliwości . Grafty znajdują się w różnych fazach wzrostu włosa, w związku z tym będą odrastać w różnym tempie. Do miesiąca po zabiegu, w skórze głowy pozostaną  cebulki włosowe, a łodyga wypadnie — jest to naturalny proces. Najwcześniej po 3 miesiącach włosy zaczną ponownie odrastać, a ostateczny efekt widoczny będzie po roku. Pamiętaj, przeszczepione włosy już nigdy nie wypadną

Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji i wyceny

Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji on-line!

Wypełnij formularz na dedykowanej stronie konsultacyjnej: www.przeszczep-wlosow.net

Na czym polega przeszczep włosów?

Cennik

Przeszczep włosów metodą FUE
od 9 900 zł
*Ostateczną cenę zabiegu ustala lekarz po wizycie konsultacyjnej

**Informacje cenowe dotyczące oferowanych usług mają charakter wyłącznie orientacyjny i nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego.