Skip links

Poznaj Laser, który działa cuda! LAVIEEN to przyszłość zabiegów medycyny estetycznej

Lasera tulowy LAVIEEN wykorzystuję w codziennej pracy w klinice Zięba Estetic w Katowicach. Praca na nim daje szereg możliwości dzięki trzem trybom pracy: nieablacyjnym oraz sub – ablacyjnym , dzięki czemu można uzyskiwać bardzo dobre efekty np. w leczeniu przebarwień, rozstępów oraz blizn pooparzeniowych, pourazowych i zmian potrądzikowych.

TRYB NIEABLACYJNY

Jeżeli chodzi o tryb nieablacyjny to polega on głównie na wywołaniu efektu termicznego w skórze właściwej, zapoczątkowuje proces denaturacji białek – głównie są to zabiegi odmładzające. Co niezwykle istotne dla Pacjentów – przy trybie nieablacyjnym właściwie nie mamy żadnego okresu rekonwalescencji. Przykładowo u Pacjenta, u którego zabieg został wykonany około godziny 15, o 19 nie ma już żadnego śladu. Wskazaniem do zastosowania tego trybu jest przede wszystkim redukcja drobnych zmarszczek (zabiegi liftingujące, napinające skórę), bardzo często zgłaszają się osoby, których problemem są widoczne pory – laser je obkurcza i już po pierwszym zabiegu są mniej widoczne. W trybie nieablacyjnym możemy również pracować z Pacjentami zmagającymi się z wypadaniem włosów bądź łysieniem plackowatym oraz z Pacjentami chorującymi na bielactwo.

TRYB SUB-ABLACYJNY

Kolejnym parametrem, innowacyjnym i wyróżniającym laser tulowy, jest tryb sub-ablacyjny. Powoduje on, że energia lasera i jego destynacja, czyli obszar do którego się dostaje, to przede wszystkim górna warstwa skóry właściwej oraz podstawna warstwa naskórka. Powoduje koagulacje i denaturacje oraz leczenie zmian pigmentacyjnych. Co istotne – w przypadku trybu sub-ablacyjnego mówimy o rekonwalescencji około 1-3 dni. Oczywiście to wszystko zależy od indywidualnego przypadku, mam Pacjentów, którzy po 48 godzinach od zabiegu nie mięli na skórze żadnego odczynu charakterystycznego dla zabiegów laserowych. Głównymi wskazaniami do zabiegów w trybie sub-ablacyjnym są przebarwienia, hiperpigmentacja, piegi i melasma. Tryb ten sprawdza się również w przypadku tonowania i wybielania skóry, a także w zabiegach mających na celu ujędrnienie i napięcie skóry.

TRYB ABLACYJNY

Pozostaje jeszcze tryb ablacyjny, czyli działanie najbardziej „agresywne” jeżeli chodzi o laser tulowy. Podczas zabiegu dochodzi do ablacji warstwy rogowej naskórka oraz do denaturacji białek. Głównym wskazaniem do wykorzystania trybu ablacyjnego są wszelkiego rodzaju blizny (pourazowe czy głębokie blizny potrądzikowe) i rozstępy. Przy tym trybie mamy do czynienia z głęboką przebudową skóry, która będzie trwała nawet kilka miesięcy. Okres rekonwalescencji jest dłuższy niż 3 dni.

PRZYGOTOWANIE DO ZABIEGU

W pierwszej kolejności należy bardzo dokładnie oczyścić twarz bądź okolicę poddawaną zabiegowi. Kolejnym krokiem jest nałożenie kremu znieczulającego – zazwyczaj na 30-45 minut, w zależności od parametrów, na jakich będziemy pracować oraz odporności Pacjenta na ból. Jeżeli wykonujemy zabieg na przebarwienia na twarzy to trwa on bardzo krótko, około 5 minut. Po zabiegu musimy schłodzić obszar, na którym działaliśmy.

Katowice jako jedno z nielicznych miast w Polsce, mają klinikę w której laser LAVIEEN stał się nieodzowną praktyką lekarską w terapiach anti-aging w wielu zabiegach estetycznych poprawiających teksturę skóry, napięcia, wygładzenia płytkich zmarszczek i ograniczenia wydzielania gruczołów łojowych.