Skip links

Nici liftingujące czy implanty Tesslift – co wybrać?

Jakie są główne problemy/ wskazania do zabiegów w górnym piętrze twarzy z wykorzystaniem implantów TESSLIFT?

1. Zwiotczenie górnej części twarzy: pogłębione fałdy nosowo-wargowe, opadające kąciki ust, tzw „chomiki”, zmarszczka między brwiami, zmarszczki poprzeczne na czole, opadający kącik zewnętrzny oka, wypłaszczone i niżej położone brwi ( zamiast kształtu łuku uniesionego do góry są poprzeczne i proste.
2. Problemy w okolicy nosa. nos wiszący i zagięty w dół, nos garbaty, krzywy, szeroki itd
3. Korekta nosa: co możemy zrobić implantami Tesslift: ostrzejszy i smuklejszy mostek nosa, wyprostować mostek nosa, wyższy mostek nosa ( uniesienie nosa do góry i korekta garbatego< zakrzywionego nosa, co powoduje lekkie lub znaczniejsze uniesienie nosa dające wygląd kształtniejszego i mniejszego noska. Bardziej zaostrzony i smuklejszy wierzchołek nosa, węższy wierzchołek nosa, korekcja rotacji wierzchołka nosa
zwężenie powierzchni skrzydełek nosa.

Co zrobić, żeby poprawić wygląd górnej czy w tym obszarze pojawiają się nowe, innowacyjne rozwiązania?

Innowacyjna technika z zastosowaniem implantów Mesh.  Implanty są o strukturze 3D ( siatka jest oplotem 360 stopni wokół rdzenia nici haczykowej PDO) zbudowany z rdzenia implantu z zaczepami otoczonym siatką zapewnia wytrzymałość na rozciąganie 80 razy większą niż w przypadku konwencjonalnych nici oraz znacznie silniejszy lifting mechaniczny niż w przypadku konwencjonalnych nici.

Czym są implanty Tesslift?

Implanty Mesh działają jak konstrukcja rusztowania, które pomaga w kształtowaniu konturów i kształtowaniu pożądanego efektu, zaawansowany wchłanialny rdzeń implantu z zaczepami otoczony siatką rurkową 3D stymulujący efektywne tworzenie kolagenu i regenerację tkanek z wolumizacją jako rusztowaniem. Dlatego efekt liftingu jest zdecydowanie lepszy od konwencjonalnych nici, ponieważ fiksowanie kolagenu jest znacznie mocniejsze i trwalsze ze względu na wrastanie w przestrzenną siatkę 3D, która jest opleciona sferycznie 360 stopni.

Czy i czym różnią się od popularnych w gabinetach nici liftingujący?

Przede wszystkim jak w każdym zabiegu w ramach medycyny estetycznej, kluczowym jest odpowiednia kwalifikacja pacjenta do zabiegu.
Znajomość anatomii twarzy i fizjologię tkanki przed podjęciem  działań zabiegowych z zakresu przeciwdziałania skomplikowanym problemom związanym ze starzeniem, określanych najczęściej mianem zwiotczenia tkanek. W dawniejszych czasach i w konwencjonalnych metodach inplantacji nici nie uwzględniały znaczenia więzadeł podtrzymujących, które rozgałęziają się jak gałęzie drzewa od poziomu
kości czaszki, następnie przez całą warstwę powierzchniowego układu mięśniowo-powięziowego (SMAS) i skóry. Implant Tesslift oparty na strukturze 3D siatki są wprowadzane przez warstwy podskórne i łączą się
z tkankami skórnymi i płaszczyzną SMAS poprzez przyleganie. Siatka pełni funkcję nowego rusztowania w kwestii odtworzenia i działania liftingującego ( przywracającego wygląd z przed kilku – kilkunastu lat), do otaczających tkanek. Wrastanie tkanek otaczających i rozgałęzianie się więzadeł przez otwory siatki znacząco wpływa na ogólne podwieszenie tkanek. Wytrzymałość implantów Mesh na rozciąganie jest 80 razy większa niż w przypadku konwencjonalnych nici

Na czym polegają zabiegi z wykorzystaniem implantów Tesslift i dlaczego sprawdzą się w korekcie problemów górnej cz. twarzy, np. korekta nosa – różne części nosa; uniesienie zewnętrznej części brwi i oka, foxy eys?

Implanty Mesh oparte na siatkach są wprowadzane przez warstwy podskórne i łączą się z tkankami skórnymi i płaszczyzną SMAS poprzez przyleganie.  TESSLIFT SOFT jest specjalnie tkanym rusztowaniem siatkowym 3D wykonanym z materiału PDO. Specjalnie zaprojektowany implant Mesh pozwala na efektywne przyleganie tkanek, tworzenie kolagenu, regenerację tkanek i zapewnia dużą wytrzymałość na rozciąganie.
Zaimplementowanie Tesslift w okolicy zewnętrznej części brwi powoduje niesamowite uniesienie brwi, otwarcie lepsze oka i efekt foxy eyes.

Jakich efekty dają zabiegi implantami Tesslift w obrebie górnej cz. twarzy, zwłaszcza we wspomnianych wskazaniach?

Poprawa napięcia i jędrności skory, niweluje bruzdy nosowo-wargowe, opadające kąciki ust, (tzn. „chomiki – nadmierny zwis dolnej częsci policzka poniżej linii żuchwy), redukuje zmarszczki między brwiami oraz zmarszczki na czole. Likwidacja krzywych i szerokich nosów, znakomita poprawa jeśli chodzi o grzbiet nosa i linię prostą w projekcji bocznej.
Zapraszam do skonsultowania swoich problemów w Zięba Estetic Katowice. Dobiorę najlepszą metodę i terapię.
dr Wojciech Drzazga