Skip links

Zięba Estetic

Wysiłkowe nietrzymanie moczu

Leczenie wysiłkowego nietrzymanie moczu

Współczesna medycyna oferuje kobietom wiele skutecznych metod leczenia wysiłkowego nietrzymania moczu, dzięki którym mogą odzyskać kontrolę nad swoim pęcherzem i dzięki temu poprawić komfort życia.

W Zięba Estetic w Katowicach każdy zabieg wykonywany jest przez wysoko wykwalifikowanego lekarza medycyny estetycznej. To dodatkowo wzmacnia poczucie bezpieczeństwa naszych pacjentów, ponieważ tylko odpowiednio dobrane parametry urządzenia pozwalają realizować indywidualne cele w optymalny sposób.

Czym jest wysiłkowe nietrzymanie moczu?

Problem wysiłkowego nietrzymania moczu wynika zazwyczaj z osłabienia mięśni dna miednicy oraz rozciągnięcia pochwy. Zmiany te prowadzą do zmiany kąta nachylenia cewki moczowej. Istnieją dwa typy wysiłkowego NTM, które często ze sobą współistnieją:

  • anatomiczny (nadmierna ruchomość pęcherza i cewki moczowej),
  • zwieraczowy (osłabienie mięśnia zwieracza cewki).

Cechą charakterystyczną wysiłkowego nietrzymania moczu jest brak parcia na pęcherz. Dolegliwość pojawia się najczęściej podczas wykonywania czynności, które wymagają napięcia mięśni brzucha, takich jak kaszel, śmiech, wysiłek fizyczny, czy kichanie. Wysiłkowe nietrzymanie moczu może mieć różne nasilenie. Najcięższym przypadkiem jest mimowolne popuszczanie moczu w pozycji leżącej. Problem nietrzymania moczu jest powszechny. Ta kłopotliwa dolegliwość znacznie częściej występuje u kobiet niż u mężczyzn, ponieważ rozwojowi choroby sprzyja ciąża i poród. Inne powody to operacje w okolicy podbrzusza, zaparcia, cukrzyca. Nietrzymanie moczu może dotyczyć osób w każdym wieku i nasila się wraz z upływem czasu.

Jak leczymy nietrzymanie moczu?

Dolegliwość tę leczymy w centrum medycyny estetycznej Zięba Estetic. Do leczenia łagodniejszych stopni wysiłkowego nietrzymania moczu doskonale sprawdza się terapia laserem Monalisa Touch. Dzięki zastosowaniu tej metody można bezboleśnie uzyskać trwałe efekty bez konieczności rekonwalescencji.

Laser MonaLisaTouch w leczeniu nietrzymania moczu

Laser MonaLisa Touch to typ lasera, który został stworzony z myślą o pięknie i zdrowiu intymnym kobiety. Do zabiegów wykorzystuje się specjalne końcówki wyposażone w skaner, odpowiednio dobrany do rodzaju zabiegu.
Zabieg oparty jest na naturalnej reakcji organizmu, określanej jako remodelowanie kolagenu. Laser wytwarza ciepło, które ogrzewa tkankę i zawarty w niej kolagen. W wyniku działania wysokiej temperatury włókna kolagenowe ulegają obkurczeniu, przez co następuje remodelowanie naświetlanego miejsca. Dodatkowo aktywacji ulegają fibroblasty, które stymulowane są do produkcji nowych włókien kolagenowych w błonie śluzowej. Proces ten zachodzi zarówno w strukturach podskórnych, jak i skórnych w ten sposób rozpoczyna się proces samoregeneracji. Laser wzmacnia ścianki pochwy, powięzi wewnątrzmiedniczej oraz okolice ujścia cewki moczowej. Dochodzi do obkurczenia tkanek, zmniejszenia kąta nachylenia cewki moczowej oraz odtworzenia jej naturalnej funkcjonalności.

Przygotowanie / Przeciwskazania / Rekonwalescencja

Przygotowanie do zabiegu
Nie jest wymagane żadne specjalne przygotowanie. Przed zabiegiem wymagana jest konsultacja lekarza ginekologa i ważne badanie cytologiczne.

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu, przygotowanie i rekonwalescencja

Przeciwwskazania

  • ciąża,
  • aktywny proces zapalny okolic intymnych,
  • przyjmowanie leków fotouczulających (tj. niektóre antybiotyki, preparaty zawierające nagietek, dziurawiec szałwię, wit. A) około 2 tygodni przed zabiegiem.

Zabiegi MonaLisa Touch wyróżnia nieznaczna inwazyjność oraz minimalny okres rekonwalescencji lub jego całkowity brak. Już trzy dni po ich przeprowadzeniu pacjentka może wrócić do aktywności seksualnej. Indywidualne potrzeby pacjentki decydują o ilości przeprowadzonych zabiegów.

Cennik leczenia wysiłkowego nietrzymania moczu

Nietrzymanie moczu
1500 zł
*Ostateczną cenę zabiegu ustala lekarz po wizycie konsultacyjnej

**Informacje cenowe dotyczące oferowanych usług mają charakter wyłącznie orientacyjny i nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego.