Skip links

Zięba Estetic

Rewitalizacja pochwy

Rewitalizacja pochwy – odzyskaj komfort i pewność siebie

Rewitalizacja warg sromowych i wejścia do pochwy ma na celu poprawę funkcjonowania obszarów intymnych poprzez usunięcie uciążliwych dolegliwości, takich jak atrofia narządów płciowych, rozluźnienie tkanek pochwy zmniejszające odczuwanie satysfakcji podczas stosunku czy problemy z utrzymaniem moczu.

W Zięba Estetic w Katowicach każdy zabieg wykonywany jest przez wysoko wykwalifikowanego lekarza medycyny estetycznej. To dodatkowo wzmacnia poczucie bezpieczeństwa naszych pacjentów, ponieważ tylko odpowiednio dobrane parametry urządzenia pozwalają realizować indywidualne cele w optymalny sposób.

Kiedy potrzebna jest rewitalizacja pochwy i warg sromowych?

Jest to zabieg dla kobiet w różnym wieku. Problemy z okolicami intymnymi mogą pojawiać się:

 • z powodu upływających lat, kiedy po menopauzie pojawiają się objawy atrofii narządów płciowych, takie jak: suchość pochwy, ból podczas stosunku płciowego, podrażnienia objawiające się swędzeniem i pieczeniem, wysiłkowe nietrzymanie moczu, czy zespół rozluźnienia pochwy. Dodatkowym problemem może być utrata elastyczności skóry w okolicach intymnych.
 • po przebytych ciążach i porodach. Poród jest najlepszym rozwiązaniem dla maluszka, ale w organizmie mamy pozostawia czasem szkody, które same się nie zregenerują, jak na przykład rozluźnienie tkanek pochwy, prowadzące do zespołu rozluźnienia pochwy, wejścia do pochwy lub zmian w okolicy warg sromowych. Po porodzie może pojawić się również problem z utrzymaniem moczu.

Wyżej opisane problemy mogą wpływać na zmniejszenie odczuwania satysfakcji ze zbliżeń, co w konsekwencji przekłada się na pogorszenie ogólnej jakości życia.

Rewitalizację okolic sromu laserem MonaLisa Touch™

Rewitalizacja pochwy laserem to terapia oparta na mechanizmie naturalnej zdolności tkanek do odbudowy. W okolicach intymnych polega na odbudowie prawidłowej błony śluzowej oraz zwiększeniu jej napięcia i elastyczności.

Zabieg oparty jest na naturalnej reakcji organizmu, określanej jako remodelowanie kolagenu. Laser wytwarza ciepło, które ogrzewa tkankę i zawarty w niej kolagen. W wyniku działania wysokiej temperatury włókna kolagenowe ulegają obkurczeniu, przez co następuje remodelowanie naświetlanego miejsca. Dodatkowo aktywacji ulegają fibroblasty, które stymulowane są do produkcji nowych włókien kolagenowych w błonie śluzowej.  Proces ten zachodzi zarówno w strukturach podskórnych, jak i skórnych w ten sposób rozpoczyna się proces samoregeneracji. Laser wzmacnia ścianki pochwy. Dochodzi do obkurczenia tkanek, dzięki działaniu fibroplastów tkanki, które straciły sprężystość napinają się, a w efekcie pochwa staje się ciaśniejsza.

Rekonstrukcja ścianek pochwy laserem MonaLisa Touch przywraca funkcjonalność i estetyka waginy, utraconą podczas porodu lub w okresie menopauzy. Zabieg laserem na okolice wejścia do pochwy zwiększa przepływ krwi, pobudza unerwione tkanki i zwiększa poziom nawilżenia, co dodatkowo wzmaga długoterminową satysfakcję seksualną pacjentek.

Ostrzykiwanie osoczem bogatopłytkowym

Zastosowanie osocza bogatopłytkowego do regeneracji pochwy umożliwia efektywną stymulację fibroblastów do produkcji nowego kolagenu i macierzy międzykomórkowej. Zabieg ten doskonale sprawdza się, kiedy konieczna jest odbudowa tkanki, poprawa jej elastyczności i nawilżenia. Efekty zabiegu:

 • skóra staje się bardziej ukrwiona,
 • następuje poprawa elastyczności i zapewnienie młodego wyglądu,
 • zwiększa się percepcja bodźców,
 • działanie ochronnie na narządy głębiej położone – odbudowanie błony śluzowej zwiększa odporność na podrażnienia i otarcia co w efekcie zapobiega częstym infekcjom.

Zabieg przy wykorzystaniu osocza bogatopłytkowego jest całkowicie bezpieczny i nie wymaga specjalnego przygotowania.

Lipotransfer do rewitalizacji pochwy

Podobne działanie jak kwas hialuronowy może zapewnić także lipotransfer, czyli wstrzyknięcie w okolice wymagające rewitalizacji tkanki tłuszczowej pacjentki. Poza tym, że odświeży to wygląd okolic intymnych, zainicjuje także proces odbudowy tkanek. Tłuszcz, który jest całkowicie bio kompatybilny z organizmem pacjentki nie tylko odżywia skórę i inne tkanki, ale także, dzięki zawartości komórek macierzystych, wpływa na jej intensywną regenerację.

Bezpieczna rewitalizacja pochwy w naszej klinice

Bezpieczny zabieg rewitalizacji pochwy powinien być wykonany przez doświadczonego lekarza, który wybierze dla Pacjentki optymalne rozwiązanie spośród wielu możliwości. Wiedza medyczna jest tu niezbędna, by uwzględnić wszystkie elementy i wykonać zabieg, który w 100% usatysfakcjonuje pacjentkę.

Rewitalizacja pochwy kwasem hialuronowym

W ginekologii plastycznej poprawę jędrności i nawodnienia warg sromowych i okolic wejścia do pochwy można osiągnąć na różne sposoby. Popularnymi i skutecznymi rozwiązaniami są: Ostrzykiwanie kwasem hialuronowym, ostrzykiwanie osoczem bogatopłytkowym lub lipotransfer.

Zastosowanie kwasu hialuronowego poza wypełnieniem i modelowaniem okolic intymnych dodatkowo umożliwia nawodnienie skóry i śluzówki oraz stymulacje fibroblastów do produkcji nowego kolagenu. Daje to efekt:

 • „odmłodzenia” obszarów poddanych terapii,
 • korekty zmian anatomicznych,
 • odwrócenia i zapobiegania procesom starzenia,
 • przeciwdziałania problemom związanym z utratą wagi, zmniejszeniem objętości komórek tłuszczowych w okolicach intymnych.
 • wspomaga procesy regeneracji tkanki po porodzie naturalnym i procesy gojenia.

W Zięba Estetic w Katowicach w zabiegu rewitalizacji pochwy wykorzystuje się preparat na bazie kwasu hialuronowego RESIDIAL, który został przygotowany specjalnie z myślą o zabiegach ginekologicznych.

Przygotowanie / Przeciwskazania / Rekonwalescencja

Przygotowanie do zabiegu
Nie jest wymagane żadne specjalne przygotowanie. Przed zabiegiem wymagana jest konsultacja lekarza ginekologa i ważne badanie cytologiczne.

Przeciwwskazania do zabiegów rewitalizacji pochwy
Zabiegu rewitalizacji pochwy nie wykonuje się u kobiet w ciąży i podczas okresu karmienia. Pozostałe przeciwwskazania w zależności od dobranej przez lekarza terapii mogą się różnić. Zostaną one omówione podczas indywidualnej konsultacji poprzedzającej decyzję o zabiegu.

Cennik rewitalizacji pochwy

Rewitalizacja pochwy
1500 zł
Rewitalizacja pochwy i warg sromowych
2500 zł
*Ostateczną cenę zabiegu ustala lekarz po wizycie konsultacyjnej

**Informacje cenowe dotyczące oferowanych usług mają charakter wyłącznie orientacyjny i nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego.

This website uses cookies to improve your web experience.