Skip links

Zięba Estetic

Rewitalizacja pochwy

Rewitalizacja pochwy w Katowicach - odzyskaj komfort i pewność siebie

Laserowa rewitalizacja pochwy warg sromowych i wejścia do pochwy ma na celu poprawę funkcjonowania obszarów intymnych poprzez usunięcie uciążliwych dolegliwości, takich jak atrofia narządów płciowych, rozluźnienie tkanek pochwy zmniejszające odczuwanie satysfakcji podczas stosunku czy problemy z utrzymaniem moczu.

Dlaczego warto wybrać laserowe obkurczanie pochwy W Zięba Estetic w Katowicach?

W Zięba Estetic w Katowicach każdy zabieg np.: laserowe obkurczanie pochwy -  wykonywany jest przez wysoko wykwalifikowanego lekarza medycyny estetycznej. To dodatkowo wzmacnia poczucie bezpieczeństwa naszych pacjentów, ponieważ tylko odpowiednio dobrane parametry urządzenia pozwalają realizować indywidualne cele w optymalny sposób.

Kiedy potrzebna jest laserowa rewitalizacja pochwy i warg sromowych?

Jest to zabieg dla kobiet w różnym wieku. Problemy z okolicami intymnymi mogą pojawiać się:

 • z powodu upływających lat, kiedy po menopauzie pojawiają się objawy atrofii narządów płciowych, takie jak: suchość pochwy, ból podczas stosunku płciowego, podrażnienia objawiające się swędzeniem i pieczeniem, wysiłkowe nietrzymanie moczu, czy zespół rozluźnienia pochwy. Dodatkowym problemem może być utrata elastyczności skóry w okolicach intymnych.
 • po przebytych ciążach i porodach. Poród jest najlepszym rozwiązaniem dla maluszka, ale w organizmie mamy pozostawia czasem szkody, które same się nie zregenerują, jak na przykład rozluźnienie tkanek pochwy, prowadzące do zespołu rozluźnienia pochwy, wejścia do pochwy lub zmian w okolicy warg sromowych. Po porodzie może pojawić się również problem z utrzymaniem moczu.

Wyżej opisane problemy mogą wpływać na zmniejszenie odczuwania satysfakcji ze zbliżeń, co w konsekwencji przekłada się na pogorszenie ogólnej jakości życia.

Rewitalizację okolic sromu laserem MonaLisa Touch™

Rewitalizacja pochwy laserem to terapia oparta na mechanizmie naturalnej zdolności tkanek do odbudowy. W okolicach intymnych polega na odbudowie prawidłowej błony śluzowej oraz zwiększeniu jej napięcia i elastyczności.

Zabieg oparty jest na naturalnej reakcji organizmu, określanej jako remodelowanie kolagenu. Laser wytwarza ciepło, które ogrzewa tkankę i zawarty w niej kolagen. W wyniku działania wysokiej temperatury włókna kolagenowe ulegają obkurczeniu, przez co następuje remodelowanie naświetlanego miejsca. Dodatkowo aktywacji ulegają fibroblasty, które stymulowane są do produkcji nowych włókien kolagenowych w błonie śluzowej.  Proces ten zachodzi zarówno w strukturach podskórnych, jak i skórnych w ten sposób rozpoczyna się proces samoregeneracji. Laser wzmacnia ścianki pochwy. Dochodzi do obkurczenia tkanek, dzięki działaniu fibroplastów tkanki, które straciły sprężystość napinają się, a w efekcie pochwa staje się ciaśniejsza.

Rekonstrukcja ścianek pochwy laserem MonaLisa Touch przywraca funkcjonalność i estetyka waginy, utraconą podczas porodu lub w okresie menopauzy. Zabieg laserem na okolice wejścia do pochwy zwiększa przepływ krwi, pobudza unerwione tkanki i zwiększa poziom nawilżenia, co dodatkowo wzmaga długoterminową satysfakcję seksualną pacjentek.

Laserowe obkurczanie pochwy w Katowicach - ostrzykiwanie osoczem bogatopłytkowym

Zastosowanie osocza bogatopłytkowego do regeneracji pochwy umożliwia efektywną stymulację fibroblastów do produkcji nowego kolagenu i macierzy międzykomórkowej. Zabieg ten doskonale sprawdza się, kiedy konieczna jest odbudowa tkanki, poprawa jej elastyczności i nawilżenia. Efekty zabiegu:

 • skóra staje się bardziej ukrwiona,
 • następuje poprawa elastyczności i zapewnienie młodego wyglądu,
 • zwiększa się percepcja bodźców,
 • działanie ochronnie na narządy głębiej położone – odbudowanie błony śluzowej zwiększa odporność na podrażnienia i otarcia co w efekcie zapobiega częstym infekcjom.

Zabieg przy wykorzystaniu osocza bogatopłytkowego jest całkowicie bezpieczny i nie wymaga specjalnego przygotowania.

Lipotransfer do rewitalizacji pochwy

Podobne działanie jak kwas hialuronowy może zapewnić także lipotransfer, czyli wstrzyknięcie w okolice wymagające rewitalizacji tkanki tłuszczowej pacjentki. Poza tym, że odświeży to wygląd okolic intymnych, zainicjuje także proces odbudowy tkanek. Tłuszcz, który jest całkowicie bio kompatybilny z organizmem pacjentki nie tylko odżywia skórę i inne tkanki, ale także, dzięki zawartości komórek macierzystych, wpływa na jej intensywną regenerację.

Bezpieczna rewitalizacja pochwy w naszej klinice, czyli obkurczanie pochwy

Bezpieczny zabieg rewitalizacji pochwy powinien być wykonany przez doświadczonego lekarza, który wybierze dla Pacjentki optymalne rozwiązanie spośród wielu możliwości. Wiedza medyczna jest tu niezbędna, by uwzględnić wszystkie elementy i wykonać zabieg, który w 100% usatysfakcjonuje pacjentkę.

Rewitalizacja pochwy kwasem hialuronowym

W ginekologii plastycznej poprawę jędrności i nawodnienia warg sromowych i okolic wejścia do pochwy można osiągnąć na różne sposoby. Popularnymi i skutecznymi rozwiązaniami są: Ostrzykiwanie kwasem hialuronowym, ostrzykiwanie osoczem bogatopłytkowym lub lipotransfer.

Zastosowanie kwasu hialuronowego poza wypełnieniem i modelowaniem okolic intymnych dodatkowo umożliwia nawodnienie skóry i śluzówki oraz stymulacje fibroblastów do produkcji nowego kolagenu. Daje to efekt:

 • „odmłodzenia” obszarów poddanych terapii,
 • korekty zmian anatomicznych,
 • odwrócenia i zapobiegania procesom starzenia,
 • przeciwdziałania problemom związanym z utratą wagi, zmniejszeniem objętości komórek tłuszczowych w okolicach intymnych.
 • wspomaga procesy regeneracji tkanki po porodzie naturalnym i procesy gojenia.

W Zięba Estetic w Katowicach w zabiegu rewitalizacji pochwy wykorzystuje się preparat na bazie kwasu hialuronowego RESIDIAL, który został przygotowany specjalnie z myślą o zabiegach ginekologicznych.

Przygotowanie / Przeciwskazania / Rekonwalescencja

Przygotowanie do zabiegu Nie jest wymagane żadne specjalne przygotowanie. Przed zabiegiem wymagana jest konsultacja lekarza ginekologa i ważne badanie cytologiczne.

Przeciwwskazania do zabiegów rewitalizacji pochwy Zabiegu rewitalizacji pochwy nie wykonuje się u kobiet w ciąży i podczas okresu karmienia. Pozostałe przeciwwskazania w zależności od dobranej przez lekarza terapii mogą się różnić. Zostaną one omówione podczas indywidualnej konsultacji poprzedzającej decyzję o zabiegu.

Laserowa rewitalizacja pochwy -  cena

Rewitalizacja pochwy
1500 zł
Rewitalizacja pochwy i warg sromowych
2500 zł
*Ostateczną cenę zabiegu ustala lekarz po wizycie konsultacyjnej **Informacje cenowe dotyczące oferowanych usług mają charakter wyłącznie orientacyjny i nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego.