Skip links

Zięba Estetic

Labioplastyka

Labioplastyka – intymne piękno w zasięgu ręki

Labioplastyka to zabieg medycyny estetycznej pozwalający na zmianę wielkości i kształtu warg sromowych. Plastykę warg sromowych wykonuje się zwykle wtedy, gdy pacjentka odczuwa dyskomfort fizyczny lub psychiczny związany z ich kształtem lub wielkością.

W Zięba Estetic w Katowicach korekta warg sromowych może być realizowana na kilka sposobów. Labioplastyka wykonywana może być laserowo lub podczas zabiegu chirurgicznego. Właściwy rodzaj terapii lekarz dobiera podczas konsultacji z pacjentką.

Korekta warg sromowych

Wargi sromowe to zewnętrzne narządy płciowe kobiety. Wyróżnia się wargi sromowe większe i wargi sromowe mniejsze. Podstawową ich funkcją jest ochrona narządów płciowych oraz osłonięcie pochwy przed urazami mechanicznymi. Wargi sromowe zapewniają odpowiednią wilgotność pochwy i pomagają utrzymać prawidłową florę bakteryjną.
Są to mocno unerwione narządy, dlatego odgrywają rolę w odczuwaniu przyjemności w sytuacjach intymnych. Rozmiar, kolor czy kształt warg sromowych mogą być bardzo różne. Nie ma jednego wzoru na idealne parametry.
Wygląd warg sromowych zmienia się często po naturalnym porodzie, ulega też zmianom z wiekiem. Są to zmiany naturalne, nie wymagające korekt, o ile kobieta nie odczuwa z tego powodu bólu, dyskomfortu ani nie utrudniają jej one życia codziennego.

Labioplatyka – jakie wady można korygować?

Zabieg labioplastyki może zostać wykorzystany do korekty warg sromowych większych jak i mniejszych. Powala leczyć wady wrodzone, takie jak zbyt małe, nie spełniające funkcji ochronnej wargi sromowe lub przerośnięte wargi sromowe. Przerośnięte wargi sromowe powodują wiele utrudnień:

  • wargi mniejsze są większe od warg sromowych zewnętrznych- to może powodować ból, dyskomfort, utrudniać higienę intymną;
  • zbyt duże lub niesymetryczne wargi sromowe są częstym problemem estetycznym dla kobiet i mogą być przyczyną dolegliwości związanych z codziennym funkcjonowaniem, uprawianiem sportu i aktywnością seksualną;
  • Wraz z wiekiem, ale również z powodu porodu, wargi sromowe mogą ulec rozciągnięciu, co również może powodować dyskomfort i utrudniać codzienne życie.

Zabieg labioplastyki proponowany jest również kobietom, które odczuwają dyskomfort związany z wyglądem swoich narządów płciowych. Brak zadowolenia z wyglądu okolic intymnych może negatywnie wpływać na życie seksualne i samoocenę.

Bezpieczna labioplastyka w Zięba Estetic w Katowicach

W Zięba Estetic zabieg labioplastyki przeprowadzamy stosując laser MonaLisa Touch wyposażony w specjalną końcówkę do stosowania w okolicach intymnych. Można go stosować do

  • korekty warg sromowych mniejszych – chirurgia laserowa warg sromowych mniejszych to zabieg przeznaczony dla kobiet czujących dyskomfort z powodu przerostu (zbyt dużych) i/lub asymetrii warg sromowych.
  • odbudowy warg sromowych większych – odbudowa warg sromowych to rozwiązanie problemu tzw. „zaniku narządu” wskutek utraty elastyczności skóry. Schorzenie to pojawia się z wiekiem lub jako konsekwencja znacznej, szybkiej utraty masy ciała.
  • korekty napletka łechtaczki, polegającej na odsłonięciu i uwypukleniu łechtaczki, która jest zakryta fałdami skórnymi. Zabieg clitoroplastyki poza korektą estetyczną wzmacnia jakość doznań w sferze erotycznej.

Zabieg może być też wykonany w sposób tradycyjny, jednak chirurgia laserowa w zdecydowanej większości przypadków jest najlepszym rozwiązaniem. Labioplastyka w Zięba Estetic to zabieg wykonywany przez doświadczonego lekarza, który po konsultacji z pacjentką dobierze odpowiednią technologię i sposób znieczulenia. Profesjonalny zespół Zięba Estetic to gwarancja bezpieczeństwa i satysfakcji z zabiegu.

Przygotowanie / Przeciwskazania / Rekonwalescencja

Jak przygotować się do chirurgii warg sromowych?
Przed zabiegiem konieczna jest konsultacja lekarska, na której specjalista zleci wymagane badania i wykluczy istnienie przeciwwskazań do zabiegu. Zabieg powinien być wykonany w określonym czasie cyklu – najlepiej około 2 tygodnie przed spodziewaną miesiączką. Przed zabiegiem nie należy przyjmować leków zaburzających krzepliwość krwi, takich jak aspiryna, polopiryna S.

Jakie wygląda rekonwalescencją po chirurgicznej plastyce warg sromowych?

Po zabiegu okolice intymne mogą być opuchnięte, pacjentka może też odczuwać ból. Lekarz zaleci odpowiednie preparaty, które złagodzą te dolegliwości, a jednocześnie będą miały właściwości antybakteryjne. Po zabiegu niewskazane jest noszenie obcisłej bielizny i wysiłek fizyczny. W bardzo nielicznych przypadkach mogą pojawić się takie powikłania, jak: krwiaki, tymczasowe zasinienia, obrzęk, ból, krwawienie, zmiany czucia, asymetria warg sromowych, czy obecność blizny jakiś czas po zabiegu.

Cennik labioplastyki

Labioplastyka
3200 zł
*Ostateczną cenę zabiegu ustala lekarz po wizycie konsultacyjnej

**Informacje cenowe dotyczące oferowanych usług mają charakter wyłącznie orientacyjny i nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego.