Skip links

Zięba Estetic

Toksyna botulinowa

Skuteczna korekcja zmarszczek i „kurzych łapek” za pomocą botoksu

Jednym z dobrze znanych sposobów usuwania zmarszczek jest wstrzykiwanie w zmieniony obszar botoksu. Toksyna ta ogranicza pracę mięśni twarzy odpowiedzialnych za utrwalanie zmian mimicznych, nie wpływając na prace pozostałych mięśni. Iniekcja przeprowadzona precyzyjnie, przez doświadczonych specjalistów, daje naturalnie wyglądające efekty utrzymujące się długi czas.

Medycyna estetyczna wykorzystuje silne działanie toksyny botulinowej, które blokuje przekazywanie impulsów między mięśniami i nerwami. Zmarszczki pojawiające się w różnych obszarach twarzy to efekt powtarzających się ruchów mięśni podskórnych, które odpowiadają za naszą mimikę. Zmarszczki mimiczne można wygładzić poprzez unieruchomienie mięśni, które za nie odpowiadają. Dzięki temu istniejące zmarszczki rozprostowują się, a w tkance skóry nie pojawiają się też nowe zagłębienia.

Toksyna botulinowa w Zięba Estetic w Katowicach – bezpieczne odmładzanie

W Zięba Estetic w Katowicach zabieg wstrzyknięcia toksyny botulinowej wykonuje lekarz medycyny estetycznej, co jest niezwykle ważne. Podanie toksyny botulinowej w nieodpowiednie miejsce niesie ze sobą poważne konsekwencje zdrowotne i estetyczne. Zabieg wykonywany przez lekarza jest w pełni bezpieczny.

Jak szybko działa botoks i jak długo utrzymuje się jej rewelacyjny efekt?

W przypadku redukcji zmarszczek toksyna zaczyna działać po 1 – 2 dniach od iniekcji. Finalny efekt może być widoczny po 1 tygodniu od wstrzyknięcia botoksu. Utrzymuje się od do 6 miesięcy od podania preparatu.

Walka z efektami upływającego czasu

Zabiegi toksyną botulinową można podzielić na kilka obszarów. Pierwszym z nich jest likwidacja objawów starzenia się skóry. Botoks pozwala na redukcję:

 • kurzych łapek, czyli zmarszczek promieniście rozchodzących się wokół oczu,
 • zmarszczki poprzecznej czoła,
 • bruzdy między brwiami, nazywanej lwią zmarszczką,
 • zmarszczki powieki dolnej,
 • zmarszczek wokół ust, na brodzie czy szyi.

Kolejnymi obszarami są: leczenie nad potliwości skóry oraz przewlekłej migreny.  W obu przypadkach wykorzystywane są rozluźniające właściwości botoksu.

Jak wykonywany jest odmładzający zabieg botoksem?

Aby usunąć zmarszczki na zmienionym obszarze wstrzykuje się domięśniowo lub śródskórnie preparat botoksu. Iniekcja wykonywana jest w kilku miejscach w obrębie leczonej okolicy. Wkłucia są niemal bezbolesne do tego stopnia, że bywają porównywane do “ukłucia komara”. Po zabiegu wskazane jest wykonywanie ruchów mimicznych w miejscach wkłucia. Należy unikać masażu w miejscach wstrzyknięć oraz nie pochylać głowy do dołu.

Przygotowanie / Przeciwskazania / Rekonwalescencja

Jeżeli jest to możliwe na 7 dni przed zabiegiem należy odstawić aspirynę. Zmniejszy to ryzyko krwawień i zasinień w miejscu iniekcji.

W dniu iniekcji nie należy planować lotu samolotem. Przeciwwskazaniami takiego zabiegu są:

 • zaburzenia przewodnictwa nerwowo-mięśniowego (miastenia gravis, zespół Lamberta Eatona),
 • ciąża, okres laktacji,
 • nadwrażliwość na składniki preparatu,
 • stosowanie następujących leków lub okres do 1 tygodnia od ich odstawienia: aminoglikozydy (streptomycyna, gentamycyna, amikacyna, kanamycyna itp.), aminochinolony (chlorochina, hydroksychlorochina), D-penicylamina, cyklosporyna, tubokuraryna, pankuronium, galamina, sukcynylocholina, linkomycyna, tetracyklina, polimyksyna,
 • miejscowe infekcje skóry,
 • zaburzenia krzepnięcia, stosowanie leków antykoagulacyjnych.

Po zabiegu należy unikać ekspozycji słonecznej i solarium przez okres przynajmniej tygodnia, aby uniknąć przebarwień w miejscu iniekcji. Wskazane jest stosowanie ochrony przeciwsłonecznej (krem z filtrem UV 50+). Należy też unikać gorących kąpieli i sauny. W dniu zabiegu nie jest wskazane uprawianie sportów czy spożywanie napojów alkoholowych.

Cennik zabiegów z użyciem botoksu

Zmarszczki poprzeczne czoła
590 zł
Lwia zmarszczka
590 zł
Kurze łapki
590 zł
2 okolice
890 zł
Relaksacja całej twarzy (3 okolice)
1400 zł
Leczenie nadpotliwości (pachy, dłonie, stopy)
od 1500 zł
Leczenie bruksizmu
1200 zł
Mezobotoks
600 zł
Migrenowe bóle głowy
od 1500 zł
Zmarszczki wokół ust, broda, szyja (cenę ustala lekarz po konsultacji w zależności od ilości zużytego preparatu)
*Ostateczną cenę zabiegu ustala lekarz po wizycie konsultacyjnej

**Informacje cenowe dotyczące oferowanych usług mają charakter wyłącznie orientacyjny i nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego.