Skip links

Na czym polega metoda przeszczepu włosów FUE?

W klinice Zięba Estetic wykorzystujemy najnowocześniejszą metodę przeszczepu włosów – FUE czyli Follicular Unit Extraction. FUE to nowatorska metoda transplantacji włosów, która nie wymaga wielu przygotowań ze strony pacjenta ani długiego okresu rekonwalescencji. Warto jednak poznać więcej szczegółów na temat samego zabiegu oraz okresu przed i po nim.

Przeszczep włosów FUE, która polega na punktowym pobieraniu z okolicy potylicznej drobnych fragmentów skóry (o średnicy od 0,7 do 0,9 mm) zawierających mieszki włosowe. W przypadku metody FUE pobiera się mieszki włosowe od samego pacjenta i przeszczepia się w inne miejsce, które jest wskazaniem do przeszczepu. Najczęściej pobiera się włosy z boków i tyłu głowy, ponieważ są one najsilniejsze i bardzo dobrze przyswajalne. Zabieg odbywa się bez żadnej ingerencji chirurgicznej czy użycia skalpela. Lekarz pobiera pojedyncze mieszki włosowe razem z tkanką skórną wokół nich. Następnie umieszcza je z przodu lub na czubku głowy, tam, gdzie włosów jest mniej lub nie ma ich wcale. Przeszczepione włosy są mocne i trwałe. Dzięki FUE można obniżyć linię włosów u pacjenta oraz wypełnić ubytki spowodowane na przykład łysieniem plackowatym.

Metoda FUE pozwala na przeszcze włosów w Katowicach bez blizn

Zdecydowanie się na metodę FUE powinno wynikać z korzystnych wskazań zdrowotnych oraz odpowiadać oczekiwaniom pacjenta. Zabieg najlepiej sprawdza się u osób poniżej 50 roku życia, które zaczęły przedwcześnie tracić włosy. FUE jest metodą skierowaną zarówno do mężczyzn, jak i kobiet zmagających się z różnymi typami łysienia. Zabieg pozwala na transplantację włosów zarówno na głowie, jak i na brodzie czy klatce piersiowej. Przeszczepione włosy uzupełnią również ubytki w wąsach, rzęsach lub brwiach.

Po wygojeniu miejsca pobrania, czasami po rozgarnięciu włosów na potylicy widoczne są maleńkie „kropki”. Efekt ten, jeśli wystąpi, maskowany jest przez włosy o długości 1-2 mm. Rozmiar „kropek” zależy bardzo od rozmiaru narzędzi – dlatego do pobierania włosów w klinice MEDICAL HAIR stosujemy standardowo instrumenty o średnicy 0,8 mm, aby zminimalizować to zjawisko.

Największe zalety metody FUE

  • Dzięki włosom pobranym od pacjenta odrzuty i powikłania są zredukowane do minimum.
  • Znieczulenie miejscowe pozwala na powrót do domu jeszcze tego samego dnia. Szybkie i prawie bezbolesne gojenie
    Krótka rekonwalescencja i szybki powrót do codziennych czynności.
  • Metodą FUE nasz zespół jest w stanie wykonać przeszczepy włosów wykorzystując nawet 6000 transplantów podczas jednego zabiegu.

Kiedy widać efekty przeszczepu włosów metodą FUE w Katowicach?

Zazwyczaj na efekt transplantacji włosów metodą FUE trzeba czekać około 6 miesięcy, natomiast pełny efekt widoczny jest po około 12 miesiącach. Włosy wyrastają stopniowo. Przeszczepione włosy zostają na całe życie ponieważ są odporne na wypadanie.

Jako doświadczony trycholog specjalizujący się w tej metodzie, mogę zarekomendować ją każdemu mężczyźnie, który zobaczył u siebie pierwsze oznaki łysienia czy widoczne zakola i chciałby szybkim sposobem pozbyć się swoich kompleksów