Skip links

Tam gdzie kończy się medycyna estetyczna a zaczyna chirurgia. Czyli korekta powiek górnych w wykonaniu chirurga.

Pani Doktor jaki zabieg na opadające powieki Pani poleca? Z takim pytaniem spotykam się często w swojej praktyce, również u młodych pacjentów w okolicy 40 roku życia. Jeśli tylko pacjent jest gotowy na chirurgiczną ingerencję, to metoda rozwiązania tego problemu jest oczywista.

Okolica oczu bardzo szybko zdradza oznaki starzenia. Bardzo cienka skóra powiek, delikatna, z wiekiem traci swoją elastyczność i zaczyna wiotczeć i ulegać marszczeniu oraz rozciągnięciu, co w znaczący sposób dodaje lat i potęguje wygląd zmęczonej twarzy. W sprawie poprawy wyglądu powiek pacjenci często trafiają już po przetestowaniu rozmaitych zabiegów medycyny estetycznej typu mezoterapia, Dermapen, plazma. Poprawiają one kondycję skóry powiek tylko w niewielkim stopniu.

Blefaroplastyka to najskuteczniejsza i najtrwalsza metoda poprawy wyglądu okolicy oczu.

Blefaroplastyka rozwiązuje problemy:

  • Nadmiaru wiotkiej skóry w obrębie powiek górnych ,
  • Opadających powiek ograniczających pole widzenia lub nakładanie makijażu,
  • Oczu ciągle zmęczonych i smutnych.

Opis zabiegu:

Plastyka powiek górnych to zabieg chirurgiczny wykonywany w znieczuleniu miejscowym. Polega na wycięciu nadmiaru skóry w obrębie powieki górnej, a w razie konieczności plastyki mięśnia okrężnego oka i usunięciu przepuklin tłuszczowych. Ranę zaopatruje się bardzo cienką nitką, blizna jest praktycznie niewidoczna, schowana w naturalnym zagłębieniu powieki. Czas trwania zabiegu to około 1-2 godziny.

Efekty po zabiegu:

  • Odmłodzenie okolicy oczu
  • Większe „otwarcie” oka i polepszenie pola widzenia
  • Likwidacja opadającej powieki

Po zabiegu:

Pacjent opuszcza naszą klinikę Zięba Estetic już po ok. godzinie po zabiegu. Wychodzi z niewielkim opatrunkiem na powiekach, który łatwo ukryć pod okularami przeciwsłonecznymi. Po zabiegu w okolicy oczu pojawia się obrzęk, ewentualnie zasinienia, które mogą utrzymywać się maksymalnie do 10-14 dni. Jest to zupełnie normalne w przypadku ingerencji chirurgicznych. Po około tygodniu od zabiegu zdejmowane są szwy podczas wizyty kontrolnej.

Dodatkowe informacje:

  • nie jest zalecamy samodzielnego prowadzenia pojazdu tego samego dnia
  • 2 tygodnie po zabiegu w znieczuleniu miejscowym można powrócić do aktywności fizycznych
  • po zabiegu wskazana jest bezwzględna fotoprotekcja okolicy operowanej. Przez pierwsze minimum 3 miesiące (najlepiej pół roku) zalecane jest nakładanie kremów z filtrem przeciwsłonecznym (SPF 50) lub stosowanie okularów przeciwsłonecznych z filtrem.
  • pełne efekty zabiegu oceniamy po 3 miesiącach, utrzymują się przez około 15 lat

Zabieg blefaroplastyki powiek górnych w klinice Zięba Estetic w Katowicach wykonujemy już od wielu lat i rekomendujemy ten zabieg wszystkim pacjentom, którzy maja opadające górne powieki, nadmiar luźnej skóry na powiekach oraz dla tych, którzy chcą odświeżyć okolicę oka tak i pozbyć się smutnego, zmęczonego wyrazu twarzy.