Skip links

Zięba Estetic

Nici liftingujące

Nici liftingujące: pożegnaj zmarszczki bez skalpela!

Nici liftingujące to doskonała, bezinwazyjna alternatywa dla zabiegów chirurgicznych w obszarze liftingu twarzy.

Zabieg przeprowadzany jest pod kontrolą lekarza medycyny estetycznej, który gwarantuje bezpieczeństwo i profesjonalizm przeprowadzonych czynności. Dzięki temu każdy pacjent czuje się bezpiecznie.

Zaletą nici liftingujących PDO jest możliwość stosowania ich równocześnie z innymi zabiegami medycyny estetycznej.

Jakie nici wykorzystuje się do zabiegu liftingu w Zięba Estetic w Katowicach?

Lifting twarzy wykonuje się wykorzystując biowchłanialne, bezpieczne nici PDO. Ich skuteczność medycyna od dziesięcioleci weryfikuje w kardiochirurgii, dlatego jest to sprawdzone i 100% bezpieczne rozwiązanie. Ich działanie polega na stymulacji produkcji kolagenu, wygładzeniu i napięciu skóry.

Jakie obszary odmłodzisz wykorzystując nici liftingujące PDO bez skalpela?

Nici liftingujące można zastosować do wygładzenia i poprawy napięcia skóry, a także jej modelowania i konturowania twarzy, szyi, dekoltu, a także brzucha i pośladków.  Są również bardzo skuteczne w zabiegach korekty rozstępów, blizn oraz terapii poprawiającej kondycję zwiotczałej skóry na całym ciebie, a także w terapii mającej na celu redukcję objętości tkanki tłuszczowej.

Zastosowanie nici w poszczególnych obszarach:

 • na twarzy,
 • lifting czoła, wiotka, miękka tkanka, opadające brwi,
 • opadające policzki,
 • fałd nosowo-wargowy,
 • V-lifting,
 • fałd marionetkowy, podbródkowy,
 • fałdy skóry na policzku,
 • dolna powieka, worki;
 • zmarszczki skóry na dekolcie, zmarszczki szyi, fałdy,
 • kształtowanie i ujędrnianie piersi,
 • rozstępy na brzuchu, ramionach, pośladkach,
 • łysienie,
 • otyłość (brzuch, ramiona).

Rodzaje nici stosowanych:

 • Mono to nić pojedyncza, składająca się z pojedynczego włókna polidioskanonu. Wprowadzenie nici powoduje pobudzenie syntezy kolagenu oraz wygładzenie i napięcie skóry. Zalecana jest do stosowania przy wygładzaniu zmarszczek mimicznych, wygładzania okolic szyi i dekoltu, do modelowania policzków oraz liftingu podbródka.
 • Single Screw to pojedyncza nić liftingująca, składająca się z pojedynczego włókna polidioskanonu skręconego idealnie wokół igły. Wprowadzenie nici powoduje pobudzenie syntezy kolagenu oraz wygładzenie i napięcie skóry. Podobnie jak nić Mono stosowana jest przy wygładzaniu zmarszczek mimicznych, wygładzania okolic szyi i dekoltu, do modelowania policzków oraz liftingu podbródka.
 • Twin to dwie skręcone ze sobą wokół własnej osi nici liftingujące, które tworzą nierozłączną parę. Podwójne skręcenie daje grubszą i silniejszą nić, dzięki czemu efekt zabiegu jest silniejszy.
 • COG są stworzone do modelowania twarzy i ciała. Dają efekt głębokiego liftingu skóry dzięki zastosowaniu nici haczykowatej (3D). Nici COG składają się z pojedynczego włókna polidioskanonu z wyraźnymi nacięciami, działającymi jak haczyki. Po implantacji drobne nacięcia nici tworzące sieć haczyków otwierają się w jedną stronę. Dzięki temu podnoszą, podciągają i utrzymują w odpowiedniej pozycji opadające tkanki. Ich haczykowata budowa pozwala na naturalne „podwieszanie tkanek” bez ingerencji mechanicznej. Są dedykowane do stosowania w głębokim liftingu tkanek.

AquLift – bezpieczeństwo i pewność

Dzięki grubym i głębokim haczykom nici liftingujące stały się najbardziej skutecznym narzędziem do korekcji i liftingu zwiotczałej skóry. Prostota podania nici AquLift COG pooduje, że są obecnie najbezpieczniejszą metodą liftingu. z wszystkich dostępnych na rynku nici haczykowych i stożkowych przy zachowaniu najwyższego stopnia bezpieczeństwa i najmniej obciążającą pacjenta. Przy zastosowaniu około 10 nitek AquLift COG możliwy jest lifting całej twarzy, a przy zastosowaniu technik łączonych wraz z innymi typami nici także wymodelowanie oraz zniwelowanie wszelkich zmarszczki. Nici AquLift COG można stosować do modelowania innych niż twarz części ciała, j.ak np. pośladki, piersi, brzuch oraz do liftingu np. ramion i ud

 • Combi-  nici stosowane do modelowania konturu twarzy, korekty podwójnego podbródka, oraz modelowania szyi, biustu i pośladków. Są rozwiązaniem problemów z opadającymi policzkami, podbródkiem i linią żuchwy pozwalając na ich dowolną korekcję i modelowanie, a także na eliminację drobnych bruzd i zmarszczek.

Jakie są zalety nici PDO?

 • Implantacja nici PDO:
  • nie pozostawia żadnych blizn oraz nie potrzebuje ingerencji chirurgicznej,
  • po zabiegu nici są niewidoczne i niewyczuwalne dla pacjenta,
  • zabiegi z wykorzystaniem nici PDO są bezpieczne i bezbolesne,
  • Cechuje je wysoka skuteczność liftingu,
  • Atutem jest prostota zabiegu.,
  • zabieg nićmi nie wymaga specjalnych przygotowań ani okresu rekonwalescencji.

   

Nici dobrane do indywidualnych potrzeb – bezpieczny zabieg, efekt widoczny od pierwszych minut

Zabiegi medycyny estetycznej w Zięba Estetic są wykonywane przez lekarzy medycyny estetycznej, co gwarantuje ich najwyższy poziom i bezpieczeństwo pacjentów. Do zabiegów z wykorzystaniem nici PDO, w zależności od celu, jakich Pacjent chce osiągnąć, a także od kondycji skóry, lekarz Zięba Estetic dobiera indywidualnie zestaw nici. Efekty ich zastosowania widoczne są bezpośrednio po zabiegu.

Kiedy widoczne będą efekty implantacji nici PDO?

Poprawa wyglądu skóry za pomocą nici liftigujących jest natychmiastowa. Widać ją zaraz po zabiegu. Po ok. 2 tygodniach zaczyna się synteza naturalnych białek organizmu, która będzie wzmacniać i utrwalać efekt zabiegu. Może ona trwać nawet do 240 dni przez okres do 240 dni i przez ten okres nici będą obecne w organizmie.
Efekty zabiegu będzie widoczny nawet do 24 miesięcy.

Przygotowanie / Przeciwskazania / Rekonwalescencja

Jak przygotować skórę do zabiegu liftingu nicią PDO bez skalpela?

Jeżeli jest to możliwe na 7 dni przed zabiegiem należy odstawić aspirynę. Zmniejszy to ryzyko krwawień i zasinień w miejscu iniekcji.

Okoliczności powodujące, że zastosowanie nici liftingujących jest niewskazane, to:

 • ciąża oraz karmienia piersią,
 • stany zapalne skóry (wirusowe i bakteryjne, na przykład aktywna opryszczka),
 • stosowanie leków przeciwkrzepliwych,
 • zaburzenia krzepnięcia
 • choroby autoimmunologiczne.

Okres rekonwalescencji po zastosowaniu nici liftingujących

Możliwe niepożądane skutki zabiegu wynikają zazwyczaj ze wstrzyknięć i są to przemijające krwawienie z miejsca wstrzyknięcia, przemijający ból, zaczerwienienie w miejscu wstrzyknięcia, podskórny wylew krwawy, zasinienie lub niewielki obrzęk, przeważnie ustępujące w ciągu 2-6 dni.
Po zabiegu należy ograniczyć ekspozycję obszarów poddanych zabiegowi na słońce i unikać ekspozycji na światło lampy UV do czasu ustąpienia początkowej opuchlizny i zaczerwienienia. Promienie UV mogą spowodować przebarwienia w miejscu iniekcji.

Cennik zabiegów w użyciem nici liftingujących PDO

NICI

Pojedyncza nić liftingująca
390 zł
Pojedyncza nić rewitalizująca
70 zł
Powyżej 4 nici (cena za nić)
350 zł
Nici nano Vitis pod oczy (5 szt.)
1200 zł
Nici nano excellence – lifting brwi (10 szt.)
2000 zł
Nici thread 2g – lifting dolnej części twarzy (tzw. chomiczki) (2 szt.)
2500 zł
Nici Visage Excellence soft (10 szt.) – lifting twarzy (skóra młoda i cienka). chomiczki) (2 szt.)
3000 zł
Nici Visage Excellence (10 szt.) – lifting twarzy (skóra dojrzała i grubsza)
3500 zł
Nici Visage Excellence z kwasem hialuronowym
4000 zł
Nici Needle 2G – podbródek
3500 zł
*Ostateczną cenę zabiegu ustala lekarz po wizycie konsultacyjnej

**Informacje cenowe dotyczące oferowanych usług mają charakter wyłącznie orientacyjny i nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego.