Skip links

Zięba Estetic

Karisma- terapia kolagenem

Naturalny kolagen KARISMA?

KARISMA pozwala zredukować zmarszczki i bruzdy. Zabieg polecany jest dla wszystkich osób, które borykają się z oznakami starzenia  z oznakami  twarzy oraz ust. Świetnie pomaga poprawić wygląd skóry gdy pacjent zmaga się z wiotkością skóry, z bliznami oraz zmarszczkami. to doskonały sposób, aby poprawić wygląd twarzy i występujących blizn potrądzikowych.

KARISMA jest naturalnym zabiegiem, w składzie preparatu znajdują się wyłącznie naturalne składniki, wyeliminowane zostały chemiczne środki sieciujące. Ponadto substancja jest całkowicie biozgodna, ponieważ pozwala mobilizować skórę do bioregeneracji. Ze względu na naturalny skład nie wywołuje reakcji alergicznych.

KARISMA jak działa?

Zabieg KARISMA pozwala odmłodzić skórę twarzy, a także okolic ust i szyi, dekoltu oraz dłoni. Dzięki niemu można zauważalnie poprawić kontur twarzy, uzyskując tym samym świetny efekt liftingujący. Wykonując zabieg KARISMA można zredukować zmarszczki, blizny oraz rozstępy. Pozwala poprawić gęstość skóry, a tym samym jej jakość i wygląd.

Pierwsze efekty obserwowane są tuż po zabiegu. Natomiast to, jak długo będą się utrzymywały zależy od wielu czynników, w tym jakości skóry przed zabiegiem, stylu życia czy wieku pacjenta. Najczęściej jest to okres od 6 do 12 miesięcy

KARISMA jakie daje efekty?

Pierwsze efekty widać już po jednym zabiegu – to delikatne wypełnienie tkanek, uzyskane dzięki zastosowaniu w preparacie kwasu hialuronowego. Następnie, w kolejnych 3-6 miesiącach, dochodzi do poprawy gęstości i ujędrnienia skóry wskutek jej przebudowy i wzmożonej produkcji kolagenu. KARISMA zapewnia:

 • ujędrnienie i odmłodzenie skóry,
 • poprawę jej gęstości i elastyczności,
 • spłycenie zmarszczek,
 • ogólne polepszenie jakości i struktury skóry, która wygląda na młodszą, bardziej świeżą, gładką, lepiej napiętą, promienną,
 • redukcję blizn i rozstępów,
 • naturalny lifting twarzy, poprawę konturu.

Jak wygląda zabieg KARISMA?

Pierwszy efekt jest widoczny praktycznie natychmiast – to poprawa napięcia i delikatnego wypełnienia skóry. To ważna cecha tego preparatu, bo pacjenci lubią widzieć, że „to działa”. Na optymalny rezultat należy jednak poczekać ok. 3 miesięcy, bo tyle trwa przebudowa skóry wywołana KARISMĄ – w tym czasie dochodzi do odmłodzenia skóry od środka, staje się ona bardziej jędrna i gęsta.

Efekt utrzymuje się ok. 6-12 miesięcy – zależy to w dużej mierze od twojego stylu życia, diety, nawyków pielęgnacyjnych. Na pewno należy unikać palenia papierosów i nadmiernej ekspozycji na słońce – czynniki te sprzyjają bardzo szybkiej degradacji kolagenu, co powoduje gorsze i krótsze efekty zabiegów biostymulacji. Pamiętaj też, że skóra cały czas się starzeje, mimo stosowanych zabiegów jest to proces nieprzerwany i stale postępujący. Dzięki takim produktom, jak KARISMA, można jednak go spowolnić, a nawet częściowo odwrócić jego skutki – tak aby dłużej cieszyć się piękną i jędrną skórą!

KARISMA kiedy widać efekty?

Pierwsze efekty zabiegu widoczne są już po kilku tygodniach. Po miesiącu od iniekcji widać wyraźną poprawę, a po 2 miesiącach można cieszyć się finalnym efektem. „Miliony sprężynek” unoszących skórę pozostaną z Tobą nawet do 1,5 roku.

Przygotowanie / Przeciwskazania / Rekonwalescencja

Zabieg nie wymaga specjalnych przygotowań, ale na kilka dni przed jego wykonaniem unikaj stosowania środków przeciwzapalnych mogących obniżać krzepliwość krwi (np. popularnej Aspiryny), ponieważ mogą one zwiększać ryzyko pojawienia się siniaków i krwiaków po iniekcji. W dniu zabiegu nie spożywaj kawy ani alkoholu. Gdy planujesz zabiegi biostymulujące, warto też wprowadzić wcześniej suplementację witaminy C do diety, ponieważ dodatkowo pobudza ona produkcję kolagenu, zainicjowaną podaniem KARISMY.

 • Ciąża i karmienie piersią
 • Stany zapalne skóry w miejscu zabiegowym
 • Choroby nowotworowe
 • Nieuregulowane choroby autoimmunologiczne
 • Zaawansowana cukrzyca
 • Tendencje do powstawania bliznowców

Tuż po zabiegu skóra może być lekko zaczerwieniona i obrzęknięta wskutek jej nakłuwania (zwłaszcza gdy preparat był podawany techniką mezoterapii). Objawy te zwykle ustępują w ciągu kilku godzin, czasami mogą się utrzymywać przez 2-3 dni. W tym czasie należy przestrzegać typowych zaleceń pielęgnacji skóry po zabiegach iniekcyjnych:

 • w dniu zabiegu zalecamy nie myć już twarzy i nie nakładać na nią żadnych kremów,
 • od kolejnego dnia dbaj o czystość skóry, używając łagodnych środków myjących; nie dotykaj twarzy brudnym rękami, nie przecieraj używanym ręcznikiem,
 • jeśli pojawiło się zaczerwienienie lub siniaczki, możesz stosować specjalne kremy przyspieszające gojenie się skóry po zabiegu,
 • przez co najmniej 1 tydzień unikaj basenu, siłowni, gorących kąpieli, sauny,
 • chroń skórę kremem z wysokim filtrem SPF – miejsca wkłuć są uwrażliwione na działanie promieni UV,
 • zwykle już kolejnego dnia możesz nałożyć na skórę makijaż, najlepiej mineralny (czystym pędzlem),
 • warto też kontynuować suplementację witaminą C, przez co najmniej miesiąc po zabiegu.

Zobacz na czym polega zabieg Karisma?

Cennik

Karisma – twarz
1200 zł
*Ostateczną cenę zabiegu ustala lekarz po wizycie konsultacyjnej

**Informacje cenowe dotyczące oferowanych usług mają charakter wyłącznie orientacyjny i nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego.